HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Mi köze van a palackorrú delfineknek a valósidejű kereséshez?

2012.08.07. 12:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: bottlenose valós idejű keresés realtime keresés

Mi köze van a palackorrú delfineknek a valósidejű kereséshez? Mielőtt rávágná valaki, hogy semmi, látogasson el a bottlenose oldalára.

bottlenose07.png

A bottlenose az öreg kontinensen született, Amszterdam kedvező startup klímájában nőtt fel a nyilvános béta verzióhoz, mint a blogon nemrég bemutatott Silk. A múlt héten ismertetett rt.ly-val ellentétben nem csupán a bit.ly-n rövidített linkek között keres, hanem szinte minden közösségi médiával összeköthetjük (Twitter, Facebook, G+, de még RSS olvasónkat is becsatornázhatjuk a bottlenose-ba).

Szinte bármelyik közösségi média azonosítónkkal regisztrálhatunk és később a többit is társíthatjuk bottlenose fiókunkhoz. Belépéskor általában egy kicsit várnunk kell - sőt, nekünk egy-két esetben egy percnél jóval többet kellett malmoznunk.

bottlenose09.png

Várakozásunk jutalma egy dashboard, ami manapság nagyon divatos, csak éppen gyakorlatilag áttekinthetetlen. Hol van ez a Prismatic letisztult egyszerűségétől, vagy a Wavii áttekinthető felületétől?

prismatic.png

Szerencsére viszonylag hamar meg lehet barátkozni a kuszasággal és akár élvezni is lehet a trendi témák felfedezését. Lássunk egy példát!

bottlenose10.png

Belépéskor már rögvest éltünk a gyanúval, hogy valahogy rájöttek honnét nézzük az oldalt. Az olimpia mellett már a várkozás során megjelentek a "Hungary" és "waterpolo" kulcsszavak (második kép). Ezen indultunk tovább. Mi arra voltunk kíváncsiak, hogy "Hungary"-re kattintva, milyen híreket ajánl fel nekünk a bottlenose. Az eredménnyel félig vagyunk elégedettek.

bottlenose.png

Visszatérve a dashboardra már egy frissült oldal fogadott minket és jobb oldalt megjelentek különböző streamjeink is.

bottlenose02.png

A streamek között bogarászva még jobban elszédültünk. Aki szeret pepecselni az biztos örül az ilyen részletes Twitter feednek, de nekünk ez sok.

bottlenose04.png

Azon túl, hogy nem kell elnavigálnunk az oldalról, nem sok értelmét láttuk a Twitter csatorna megjelenítésének sem.

Nem törünk pálcát a bottlenose felett, hiszen ötletes termékkel álltak elő, ami még nyilván finomodni fog a jövőben. Külön ötöst érdemel, hogy tényleg szinte minden fontos hírfolyamot integrálnak. Csak talán túl sokat akarnak. El kellene dönteniük, hogy a rt.ly-t vagy a Prismatic-et akarják megverni. Ha ez sikerülne, akkor még esélyük is lenne. Jelen pillanatban inkább durván közösségi média függő felhasználóknak és/vagy profiknak ajánlható a rendszer.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr824698767

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása