HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Hírek, másképp

2012.01.31. 12:00 Szerző: Zoltán Varjú

A média keresi helyét a web n.0 korában. Se veled, se nélküled viszonyban van a közösségi médiával, egyszerre kell megküzdenie azzal, hogy olvasói Facebook és Twitter hírfolyamokon keresztül jutnak el a tartalmakhoz, melyektől megkövetelik az ingyenességet miközben ezen csatornák hirdetési felületeit nem ők tartják kezükben. Ennek a folyamatnak nem csak a kiadóvállalatok isszák meg a levét, hiszen az aki a saját kis közösségének híreiből tájékozódik sosem ütközik ellentétes véleményekbe...

Felkapott témák keresése című posztunkban  korábban már bemutattunk olyan alkalmazásokat, melyek segítik emészthetőbbé tenni a hírfolyamokon talált tartalmakat. A Prismatic és a Wavii nem kevesebbre vállalkozik mint hogy teljesen átalakítsa a média világát.

A Wavii szupertitkos béta verzióban érhető el momentán, aki nem került be a kiválasztott kevesek táborába az egy közösségi médiában rendezett pilótajáték keretében tíz embert szervezzen gyorsan maga alá és használhatja is a forradalminak titulált eszközt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A belépéshez szükség van egy Facebook profilra, mivel annak adatai alapján állítja össze a rendszer személyes hírfolyamunkat. Ezt finomíthatjuk minket érdeklő témák megadásával később.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Egy a témákat jól elkülönítő oldalon jelennek meg híreink.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Wavii előnye az áttekinthető felülete. A fejlesztők a Facebook használatával nem lépnek túl személyre szabott ajánlókon. Kizárják annak lehetőségét, hogy az olvasó valami olyan dologgal találkozzon ami számára új és érdekes (ezt nevezik serendipity factor-nak). Reméljük hamarosan megoldják a twitter integrációt, hiszen a csiripelés népszerűségét részben az adja, hogy érdekes, új információkhoz juthat a felhasználó.

A Wavii-nál (a neten keringő hírekkel ellentétben) sokkal nyíltabban játszik a Prismatic. Az alapító Bradford Cross gigaom-nak tett nyilatkozata összefoglalja a média problémáit. Sokáig nyomon követhettük a Prismatic (korábbi nevén Woven) mögött húzódó gondolatokat is Bradford legendás Measuring Measures blogján (a szerző mindenről beszámolt, a technikai részletektől kezdve a kockázati tőke bevonásáig) azonban, amikor elindult a Prismatic béta verziója, hirtelen törölte írásait.

A nyitó oldal nem túl dizájnos, ám ha feliratkozunk pár napon belül megérkezik a meghívó.

Érdemes Twitter fiókunkat összekapcsolni Prismatic profilunkkal, mivel elsősorban ott található kapcsolati hálónkra támaszkodva szedi össze a rendszer a bennünket érdeklő híreket. Tetszés szerint választhatunk témákat, melyeket követni szeretnénk. Az "ömlesztett" hírfolyam elemeit törölhetjük, vagy megjelölhetjük mint "kedvenc" vagy inkább "ízlésemnek való", a rendszer ezek alapján tanul és tapasztalataink szerint kb. két hét használat után (napi egyszeri bejelentkezéssel kb. 25 perc hírbogarászás és intenzív jelölgetés mellett) nagyon jó eredményeket hoz. Nem csak abban jó, hogy kiszolgálja az ember ízlését (hiszen a Bonanza Banzai óta tudjuk, hogy nem biztos hogy jó tesz nekünk az), hanem érdekes, elgondolkodtató ellenvélemények is megjelennek egy-egy ügyben.

A feedet szűrhetjük a "social" ill. "global" gombokkal a jobb oldali menüben. Szintén itt jelenik meg a "Featured Feeds" és a "Favorite Feeds" lista is. A "Favorite" hírfolyam tkp. az általunk követett témákat takarja, ellenben arra nem sikerült rájönnünk, hogy a "Featured" funkció mi akar lenni.

A két vetélytárs nem véletlenül kapott nagy visszhangot, nem csak a média vár problémáinak orvoslására, az olvasók is egyre jobban igénylik, hogy az állandó hírfolyamban legyen egy kis rend. Erre mind a Wavii, mind a Prismatic nyújt valamilyen megoldást. Ellenben továbbra is kérdéses miképp fognak ezek a szolgáltatások nyereséget termelni? Fizetőssé válnak mint a bit.ly News.me alkalmazása? Tovább adnak valamit bevételükből a tartalmak előállítóinak? Tudnak olyan szolgáltatást nyújtani amiért a felhasználók hajlandóak fizetni is? A hangzatos ígéretek kellően felcsigázták a közönséget, reméljük hamarosan jönnek a konkrétumok.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr943977629

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása