A trapit igen előkelő felmenőkkel büszkélkedhet, hiszen az SRI International kutatásaiból nőtt ki. Az SRI "alom" legismertebb tagja ma a Siri, az Apple személyi asszisztense, de sok érdekes egyéb SRI spin-off akad még.
A trapit is személyi asszisztens lenne, csak éppen a közösségi médiában és a hírfolyamokban szeretne segítségünkre lenni. Ennek megfelelően Facebook vagy Twitter fiókkal egyszerűen regisztrálhatunk a szolgáltatás eléréséhez.
Ha már bent vagyunk, akkor egy kellemesen egyszerű és áttekinthető felületen igazodhatunk el. Saját hírfolyamokat is beállíthatunk, személyre szabhatjuk a feedeket, de személyes tapasztalatom szerint egész jól kitalálja a felhasználó preferenciáit.
A "featured" listában különböző híreket (pl. szórakoztatás, tudomány, üzlet, sport stb.) böngészhetünk.
A minket érdeklő dolgokat olvasmánylisába is menthetjük.
Ez mind szép és jó, de valahogy nem érzem azt amit pl. a Prismatic esetében. Nem kapok újdonságokat, nem érzem hogy az RSS olvasóm helyett inkább ezt az eszközt akarom használni. Nagy előnye a design, ami a Wavii és a Prismatic esetében nem ment, az itt összejött remekül. Viszont itt is, ahogy a Wavii esetében gond van a háttérben futó algoritmusokkal! Nem elég nagy vonalakban belőni mi is érdekelheti a felhasználót, mert az nem eredményezi egyben azt, hogy ténylegesen ki is szolgálja a rendszer az érdeklődési körét. A filter bubble jelensége ma már közismert, aki ezen a téren labdába akar rúgni, annak meg kell oldani valahogy, hogy az olvasó saját véleményével ellentétes dolgokkal is szembesüljön. Reméljük a trapit fel fog nőni a feladathoz.