A nyers adatok mennyisége várhatólag 2017 és 2019 között megduplázódik.
Forrás: https://www.indexventures.com/index-insight/databases-will-inherit-the-earth
Mit jelent mindez és felkészültünk erre?
A folyamatosan felhalmozódó adatok korát éljük. Égető problémák várnak megoldásra és egyúttal rengeteg jövőbe mutató kérdés vár megválaszolásra. Az a hozzáállás, hogy a Big Data-ra (hatalmas adatmennyiségre) problémaként és egyúttal lehetőségként is tekintünk, közelebb visz a megoldásokhoz.
Folyamatábra (adatból profit)
Problémák
- Különböző adatforrások és eltérő adatformátumok
- Adatgyűjtő, tároló és kezelő rendszerek sokszínűsége
- Adattudós, adatelemző szakemberek hiánya
- Adatbiztonság kihívásai
- Anyagi befektetés szükségessége
Lehetőségek
- Több és jobb minőségű üzleti információ összegyűjtése és a kinyert, strukturált adatok hozzásegítenek a hatékonyabb szervezeti működéshez
- A kezelőrendszerek az adatok analizálásával hozzásegítenek az okosabb üzleti döntések meghozatalához
- Az adatok vizualizációja által profibb megjelenést kölcsönöz a vállalkozásnak
- Az adatok biztosításával egyfajta üzleti biztonságot is nyerünk
- Az anyagi befektetés helyes célzásával profitot termelünk
Mire is van tehát konkrétan szükségünk?
Első lépésben definiálni kell, hogy milyen meglévő és megszerzendő adataink vannak. Az adatok összegyűjtése (adatbázis építés) után következhet a munka az adatokkal: tisztítás, gazdagítás, validálás és szükség esetén authentikálás. Természetesen az adatokkal történő munkát komoly előkészítési döntéseknek kell megelőzniük (Milyen formátumú adatra van szükség? Hogyan tároljuk az adatokat?) és ehhez komoly szakemberre van szükség - adatelemzőre vagy adattudósra. Sajnos ezen szakmákat kimondottan erős emberhiány jellemzi, ezért érdemes mihamarabb nekilátni a megfelelő szakember kereséséhez. A strukturált adatokkal történő további munka – tárolás, biztosítás, vizualizálás - már a folyamat végső fázisát vetíti előre, ami nem lehet más, mint a felépített rendszer által biztosított előnyök kiaknázása: üzleti előny (profit és egyéb versenyelőny) szerzése.
Egy jól működő adatrendszer kialakítása – legyen szó akár gyűjtésről, keresésről, rendszerezésről – komoly szakértelmet kíván. A fenti problémákra a Precognox által, a piaci és egyedi igények figyelembevételével kifejlesztett TAS platform kiváló megoldást kínál.
A fenti blogbejegyzés alapjául szolgáló cikk az elearningindusty oldalán olvasható.