HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Hogy jutunk el egy honlapra?

2008.05.23. 09:53 Szerző: Kereso75 Címkék: mobil navigációs keresések

Nagyon sokszor keresőkből, ami egy-egy honlap forgalmának komoly részét adja. Ennek a forgalomnak egy része azonban speciális formában érkezik. Korábban már írtam arról, hogy a keresések egy jelentős hányada ún. navigációs keresés, amikor is a cél tulajdonképpen mindössze egy konkrét honlapra való eljutás. Egy Compete felmérés eredményét elemzi egy cikk, amely az összes keresés 17 százalékára teszi az ilyen kereséseket. A tavalyi év során a 10 leggyorsabban növekvő keresőszó közül 7 volt olyan, amihez a ".com"-ot illesztve jól működő honlap címet kapunk. Egyébként a Vista start menüjének ilyen jellegű képessége, hogy a program nevének begépelésével is lehet indítani azokat, számomra ugyanerről szól. Ezt bizony az internettől tanulták.

Ami meglepőbb, hogy sokszor a teljes címet is (pl. www.index.hu) beírják egy keresőbe ahelyett, hogy egyszerűen a címmezőbe írnák a böngészőben. Hogy miért, azt ne firtassuk.  Ezt dr. Prószéky Gábortól (MorphoLogic) tanultam, mobilos szótáruk tapasztalatairól beszélgetve. A szótárban, mondjuk úgy, elég érdekes szavakra is keresnek az emberek. Nem szabad magunkból kiindulni, amikor egy szolgáltatást tervezünk. Sokfélék vagyunk...

Miért írtam minderről? A mobil web terjedésével várhatóan még tovább fog terjedni a navigációs keresések szokása. Ugyanis ott a korlátozottabb gépelési lehetőségek miatt, valóban lehet értelme akár csak néhány karakter megspórolásának egy oldalra való eljutásban.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

4 komment • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr39483555

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Alex_79 2008.05.23. 12:12:59

"Ami meglepőbb, hogy sokszor a teljes címet is (pl. www.index.hu) beírják egy keresőbe ahelyett" - ez sokszor azért is lehet, mert csak meg akarja nézni valaki, hogy milyen találatokat kap erre, hol szerepel a honlap URL-je.

Kereso75 · http://kereses.blog.hu 2008.05.23. 13:51:36

Teljesen jogos a megjegyzés, ez egy részét mindenképpen megmagyarázza a jelenségnek.

kulcsszo · http://www.kulcsszo.hu 2008.05.23. 15:21:56

Én is szoktam ehhez hasonló használni, amikor nem jut eszembe a pontos címe az oldalnak, de a találatok között megtalálom azt;)

Gombos Zsolt · http://www.marketingotletek.hu 2008.05.26. 08:25:26

@ kereso és Alexgraphics.hu:

""Ami meglepőbb, hogy sokszor a teljes címet is (pl. www.index.hu) beírják egy keresőbe ahelyett" - ez sokszor azért is lehet, mert csak meg akarja nézni valaki, hogy milyen találatokat kap erre, hol szerepel a honlap URL-je."

Ennek az oka alapvetően az hogy rengeteg felhasználónál a google a nyitóoldal, és a Google keresőmezőjét használják a böngésző címsorának alternatívájaként. Erre csak azért van lehetőség, mert a Google adja a legmegbízhatóbb találati rangsort, így 100% hogy ha valaki beírja a google-be hogy index, vagy index.hu, elsőként az az oldal jön be. onnantól egy kattintás és ott vagyunk a kívánt oldalon. A magyarázat ez, de pl, arra a kérdésre, hogy valaki a teljes url-t miért a keresőmezőbe írja a címsora helyett, talán az egyetlen válasz a kényelem, és a fókuszálás (a google keresőmezője a képernyő közepén van).
süti beállítások módosítása