Április 23-án a MeetOFF Olvasni jó? - Olvasás a 21. században meetupján adok elő. A rendezvényre itt lehet regisztrálni, a belépő 1000 HUF PayPalon fizetve, 1500 a helyszínen. A meetupon főleg könyvekről és az olvasásról hallhattok majd, én politikai blogos projektünkről fogok beszélni.
“Az elektronikus hálózat révén az emberek teljesen bevonódnak egymás életébe. Közvetlenül és szakadatlan ömlik ránk az információ, melyet alighogy feldolgoztunk, máris követ az új, aztán még újabb adag.Elektronikussá alakított világunk arra sarkall bennünket, hogy kategorizáló szokásunkat mintázatfelismerő eljárásra cseréljük.” McLuhan már 1967-ben felhívta a figyelmet arra, hogy elárasztanak minket az információk, pedig akkor még nem voltak se blogok, se híroldalak, se közösségi média. Az, hogy az olvasó szelektálja mit olvas, s ez a szelekció mintegy burokba zárja őt, egyre ismertebb. Minket az érdekel hogy a tartalmak előállítói is saját világukban élnek-e? Kikre hivatkoznak a hírek szerzői és a politikai blogok véleményvezérei? Van-e átjárás a megannyi politkai nézetet valló szerző között? Hatnak-e egymásra azok, akik a közvéleményt formálják?
A Nyelv és Tudománnyal elindított projektünk során 12 121 posztot/cikket gyűjtöttünk be. Vizsgálataink során a klasszikus linkelemzést (pl. PageRank, be- és kimenő élek száma, stb.) szeretnénk a tartalomelemzés módszereivel ötvözni, s olyan kérdésekre megtalálni a választ mint:
- milyen témák foglalkoztatják a híroldalakat és blogokat
- honnét indul el egy-egy téma
- hogyan terjed egy téma
- milyen érzelmek tapadnak egy témához