Bizonyára mindenki volt már mérges a számítógépére, mobiljára, mert az nem "értette meg" mit is akar a kedves tulajdonosa tőle. A lelke mélyén mindenki imád különböző felhasználói felületeket kritizálni és nevetni a beszédfelismerők és természetes nyelvi keresők hiányosságain. Legalább ennyire érdekes, hogy miért van az, hogy megértjük egymást bizonyos emberekkel, másokkal meg nem. Mivel az ember-gép kommunikáció során az emberek közötti kommunikáció során szerzett tapasztalatainkra támaszkodunk, nem árt ezt a területet jobban megismerni! Pléh Csaba A társalgás pszichológiája című könyve mindenki számára élvezetes bevezetést nyújt a kommunikáció világába és segít ezen kérdéseket egy kicsit jobban megérteni.
Ahogy az alábbi videóban maga a mester is elmondja, a kötet mindenkinek ajánlható - és jelen esetben a marketinges szövegnek igaza is van!
Maga könyv érdemi része úgy 370 oldal, ellenben kicsi, tehát jól hordozható. A stílusa valahol a tankönyvek és az ismeretterjesztők között van, sok ábrával és - ami szerintem a legjobb - sok ötlettel saját kutatási projektekhez. Habár az epilógusban oldalakon keresztül sorolja a szerző mi minden maradt ki a kötetből, témában nincs hiány! A nyelvfilozófiai kezdetektől az udvariasságon át a társalgás klinikumáig rengeteg izgalmas témával találkozhat az olvasó. Kifejezettem ajánlom azoknak, akik még soha nem foglalkoztak nyelvészettel, pragmatikával, pszichológiával, vagy éppen filozófiával, mivel mindenből pont annyi tartalmaz a könyv, ami segít megérteni és tovább is gondolni a felvetett problémákat. Az ember-gép kommunikáció iránt érdeklődőknek alap kell hogy legyen a mű, mivel a kommunikációt segít kontextusba helyezni és megérteni a felhasználók igényeit. A nyelvtechnológia szerelmeseinek inkább egy megoldásra váró problémahalmazt tartalmaz és a jelenlegi technológiák korlátaira hívja fel a figyelmüket olvasás közben. A lényeg, hogy itt a nyár és egy hosszú hétvégére a legjobb program A társalgás pszichológiájának elolvasása!