HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Szentimentelemzés és kontextus

2013.06.18. 08:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: Luminoso szentimentelemzés CrimsonHexagon Lexalytics Clarabridge

A Mashable cikke kapcsán bontakozott ki egy igazi cicaharc a Luminoso és a Lexalytics között, amit azóta is nyomon lehet követni a közösségi médiában. A vitát az váltotta ki, hogy a Luminoso állítja, jelenleg egyedül ő képes a szentiment kapcsán azonosítani a szóban forgó entitásokat és a közöttük lévő kapcsolatokat.

lexalytics_logo.png

A cikk négy nagy szereplőt emel ki; Luminoso, Lexalytics, Clarabridge és CrimsonHexagon. Annyi bizonyos, hogy az egyszerű szentimentelemzés ma már nem olyan nagy szám, no nem technikai vagy tudományos értelemben. Sokkal inkább arról van szó, hogy ma már nem jelent versenyelőnyt, hiszen mindenki használja (ne a hazai viszonyokból induljunk ki és a mindenki alatt értsük a korai adaptálók és lelkes követőik táborát).  A piacvezetők megpróbálják az aggregált szentimentértékeket kiegészíteni további elemzésekkel, melyek akár predikcióra is alkalmasak lehetnek. A CrimsonHexagon, ahogy korábbi írásunkban bemutattuk, nagyon nagy hangsúlyt fektet az adatok megfelelő kezelésére és nem hisz abban, hogy teljesen automatizált megoldást tud nyújtani mindenkinek. Mivel alapvető módszereit tudományos publikációkból megismerheti bárki, nem is szokott kritikát kapni. 

cnet5promo.png

A Luminoso az MIT Common Sense Reasoning kutatócsoport által megálmodott ConceptNet-re alapozva képes a szentimenthez kapcsolódó entitások és szavak hálózatát feltárni. A szabadon elérhető ConceptNet-et azonban kiegészítik más adatbázisokkal is. A Lexalytics saját állítása szerint a Wikipedia segítségével csinál valami hasonlót. De amíg a Luminoso működésének elveiről lehet némi fogalmunk a ConceptNet kapcsán megjelent publikációk alapján, addig a Lexalytics-ről semmit sem tudunk. Annyi bizonyos, hogy a Wikipedia részhalmaza a ConceptNet5-nek, így a Luminoso adatbázisa bizonyára nagyobb.

Szerintünk egyszerűen nem szép dolog nyilvánosan szidni a konkurenciát, még akkor sem, ha az MIT kutatói alkotják cégünk keménymagját. A Lexalytics is a piacon él és az hogy ügyfelei vannak jelzi, valamit csak tudnak ők is. A poszt szerzője is úgy gondolja, hogy a Luminoso-ban rengeteg lehetőség rejlik, de tisztában van azzal is, hány nagyszerű kutatási program bicsaklott meg amikor termékesíteni szerette volna eredményeit. A cicaharc egyszerűen méltatlan az üzlethez és a tudományhoz is.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr165361276

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása