Az IEEE podcastban a Juristat startup egyik alapítójával, Andrew Winship-pel készítettek interjút (a posztba beágyazva lentebb megtalálható) a múlt héten. A nyelvtechnológia és az információkinyerés régóta jelen van a jogi területen, de előrejelzésre még nem igazán használták eddig.
A Jursistat alapvetően szöveges adatokat dolgoz fel és köt össze, ezzel segítve a jogászok munkáját.
A szövegbányászat mellett kiemelt szerepet kap a keresés is, hiszen napjainkban mind ügyb esetében a vonatkozó jogszabályok erdejében könnyű eltévedni, nem beszélve arról, milyen mennyiségű irat tud keletkezni akár egy egyszerűbb jogi procedúra során is.
A legizgalmasabb ugyanakkor a Juristat prediktív rendszere. Az angolszász országok precedens alapú jogrendszere megkönnyíti, hogy egy nagy esettárral és sok kiegészítő információval felvértezve, megjósolhatók legyenek egyes eljárások végkimenetelei. Mielőtt arra gondolnánk, hogy így akár adott esetben a büntetőeljárás is megspórolható, megnyugtatunk mindenkit hogy ezt főleg a megegyezéssel lezárható ügyekben használják.
Jó látni, hogy a tudományos kiadók területére tévedt egy startup. Reméljük Európában is akadnak majd hasonló kezdeményezések!