HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Gavagai - a nyúlon túl

2012.05.29. 12:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: twitter prediktív analitika gavagai

A közösségi média elemzése az egyik legfelkapottabb téma manapság. Megszámolni is lehetetlen hány startup célja, hogy információt nyerjen ki a netezők által generált tartalmakból. Kevesen jutnak el pl. a DiscoverText szintjére és tudnak széles rétegek számára használható elemzést kínálni.  Azok a cégek pedig, melyek a megrendelő igényeihez jobban alkalmazkodnak és mélyebb elemzést végeznek, mint pl. a Quid, sokkal drágábban dolgoznak. A svéd gavagai az utóbbi irányzat egyik legerősebb tagja, olyan eljárást dolgozott ki, amely a közösségi médiát hatékonyan tudja elemezni.

 

 

A cég nevét Willard Van Orman Quine analitikus filozófus híres gondolatkísérletében szereplő nyúlról kapta. Szabadalmaztatott "ethersource" technológiájuk az ún. disztribúciós szemantikán alapul, mely dióhéjban annyit tesz, hogy egy szó jelentését az határozza meg milyen környezetben, azaz milyen más szavakkal fordul elő. Így egy mondat, vagy egy hosszabb szöveg nem más, mint egy újabb disztribúciója (eloszlása) a benne szereplő szavaknak. A módszer az ún. látens dirichlet allokáció (latent dirichlet allocation, röviden lda) eljárásra épít, de ennél többet - érthető okokból - nem lehet megtudni róla. Ez a metódus viszonylag könnyen átültethető egyik nyelvről a másikra. Mivel mérhetővé teszi az egyes szavak egymáshoz viszonyított jelentését, teret nyit arra hogy, pl. szentiment analízist (érzelmi viszonyt) végezzenek szövegeken, vagy trendeket kövessenek nyomon.

 

Az idei Eurovízió Twitter elemzése sikeresen előrejelezte a svéd győzelmet.

 

 

 

Figyelembe véve az egyes országok közötti különbségeket (pl. internet penetráció és Twitter használati eltérések) még sokkal jobb eredményt kaptak.

 

 

A gavagai példája jól mutatja, hogy ha igazán fontos számunkra a közösségi média elemzése, akkor (még) nem hagyatkozhatunk a "dobozos" megoldásokra. Az adatok kezeléséhez, kiegészítő információk kereséséhez és az elemzés értelmezéséhez szükséges szakértők bevonása. Ez azonban meg is drágítja egy-egy ilyen eszköz használatát, de az IT területén viszonylag gyorsan tömegtermékké válhat egy árú vagy szolgáltatás szerencsére, ami leszoríthatja az árakat.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr794550840

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása