"Data is stupid. Weotta makes it smart." A mottó első felével egyet is ért mindenki, a második fellengzősnek hathatna, de igaz. Többször leírtuk már, hogy a mobil korszakban milyen fontos a kontextus és mi mindenre lehet(ne) használni, a Weotta ennek iskolapéldája.
A Weotta tevékenységének nagy része még szupertitkos, amit tudni lehet azt most bemutatjuk. Hogy nem csupán hype-ról van szó azt erősíti, hogy vezetőfejlesztőjük Jacob Perkins, aki az egyik legnépszerűbb számítógépes nyelvészeti blog és könyv szerzője és a szakmai konferenciák elengedhetetlen előadója (a Számítógépes nyelvészet blognak adott interjúja itt olvasható).
A Weotta Stations önmeghatározásában a perszonalizált internetes rádiókhoz hasonlítja magát. Fogalmam sincs miért ezt a hasonlatot választották a fejlesztők, de biztos igazuk van. Az alapötlet nagyon egyszerű, a mit csináljak ma este (vagy X napon Y órában) kérdésre a lehető legegyszerűbben választ találni.
Különféle alkalmakhoz állíthatunk be "állomásokat", pl. koncertek, szombat esti partik stb. Az ezekhez kapcsolódó adatokat összeszedi a Weotta és szépen tálalja nekünk.
A további két, még nem éles szolgáltatás is ehhez kapcsolódik. A Go valós időben ajánl "eseményeket", legyen az egy film a közeli moziban, vagy éppen a körzetben található mexikói éttermek listája. A Plans pedig segít megszervezni egy napot, a reggelitől az esti filmig.
A Weotta nagy fába vágta a fejszéjét, de rendkívüli szürkeállományt rendeltek a feladahoz. Maga a problém már egy ideje ott van a levegőben, de senkinek sem sikerült még igazából megoldani. Reméljük egyre többen indulnak el ezen az úton!