HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Blekko, a hű vadászkutya

2010.11.02. 10:21 Szerző: Vajda Gábor (Gabor_V) Címkék: tag blekko slashtag vertikális keresés

Napjainkban az Internetes keresés egyik legnagyobb rákfenéje a spamek megnövekedett száma. Szinte kategóriától függetlenül vezethetik a keresőszoftverek a gyanútlanabb felhasználókat olyan oldalakra, melyek valójában csak csaliként használják a keresett terminusokat, hogy saját magukat reklámozzák, még akkor is ha egyébként semmi közük a keresés céljához, pusztán előfordul a kifejezés az adott oldalon.

A Blekko nevezetű, 24 millió dollárnyi tőke bevonásával készülő, egyelőre még béta állapotban létező kereső ezt próbálja kiszűrni az ún. "slashtag"-elés segítségével. A slashtag olyan egyszerű tag, amit leginkább Twitter-bejegyzésekhez szoktak csatolni a szerzők, melyek megjelenhetnek egy "/" vagy egy "#" karakter-előtaggal, mint pl. "#vorosiszap", így az visszakeresésre alkalmas lesz, de legfőként a téma szempontjából releváns, hiszen maga az alkotó teszi azzá, úgy, hogy a hozzászólás témája esetleg konkrétan nem is jelenik meg a szövegben, pl. "Takarítják az utcákat. #vorosiszap". Egy "#vorosiszap" slashtagre való keresés pedig az összes, így megjelölt találatot kiadja.

A Blekko újítása mindebben az, hogy ugyanezt az elvet weboldalakra alkalmazza, és a legnagyobb keresési kategóriákhoz már automatikusan ragaszt slashtageket - úgy, mint: egészségügy, főiskolák, autók, személyes pénzügyek, dalszövegek, receptek és hotelek -, így a spameket már sikerrel ki tudja szűrni a találati listában.

Az eddig megszokott horizontális keresési metódushoz így hozzátesz egy vertikális dimenziót. A szimpla horizontális keresés útján pusztán a szavakra koncentrálunk, annak használatától, szövegkörnyezetétől függetlenül. Olyan ez, mintha elmennénk viharos időben vadászni, és mindenre lőnénk ami mozog. A Blekko az új dimenzió, a slashtagek hozzáadásával olyan, mintha vadászkutyát is vinnénk magunkkal. Megtalálja a vadra / találati oldalra jellemző nyomokat / slashtageket, így vadászatunk / keresésünk lényegesen hatékonyabb lesz.

A fejlesztők és a bétatesztelők jelenleg slashtagek létrehozásával terjesztik ki a kereső hatékonyságát, a rendszer sikerét pedig jól mutatja, hogy a felhasználók 11%-a heti rendszerességgel visszatér.

Használata rendkívül egyszerű, a legnépszerűbb slashtageket külön oszlopba gyűjti, így azokra csak rá kell kattintani, ha hozzá akarjuk tenni keresett kifejezésünkhöz, de fel is kínálja a begépeléskor a tag-hozzáadásokat. A legnagyobb ketagóriákban egész hatékonyan működik, nem sikerült belefutni reklámokba, a slashtagek kiterjesztésével egészen személyre szabott kereséseket lehet majd végrehajtani.

Felhasznált források:

Mashable

Search Engine Lab

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr432415450

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása