HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Live és Yahoo együtt keresik a jövőt?

2008.02.01. 23:13 Szerző: Kereso75 Címkék: microsoft yahoo live

Már mindenki megírta, hogy a Microsoft megvenné a Yahoo-t. Az angol blogok termését is végigolvasva sokan úgy látják, hogy csak így van esély, hogy a Google-el szemben bárki is eséllyel lépjen fel a keresőpiacon, aminek egyébként nem elsősorban technológiai, vagy minőségbeli oka van, hiszen például a Google és Yahoo találatok minőségében nincs szignifikáns eltérés. Az egész egyre inkább a már megszerzett piacokról és a hirdetési üzletről szól. Ki tud a legjobban hirdetéseket szervezni. Ez itt a kérdés.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

2 komment • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr73321623

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

kirunews 2008.02.02. 23:04:06

Azt hiszem nem írtál róla, de néhány héttel ezelőtt jelentették be, hogy a Microsoft megállapodott a Fast Search & Transfer megvételéről is (1,2 mrd USD), tehát a Microsoft, a Yahoo!-s üzelttől függetlenül alaposan megerősíti a keresést. Igaz, a Fast az Enterrise Search vonalon piacvezető, és az elemzők szerint a SharePoint-ba fogják integrálni a Fastos technológiákat. Ezzel kilövik a lovat azon cégek alól, akik abból éltek, hogy saját keresőt fejlesztettek/integráltak a SharePoint serverbe. A bejelentés után két héttel viszont az Intel és az SAP jeletették be, hogy közösen tesznek be 15 millió USD-t készpénzben az Endeca-ba, a Fast egyik legkomolyabb konkurensébe. Tehát a piaci keresők világa most hirtelen megbolydulni látszik. És nem tudom, hogy van-e összefüggés, de a harmadik nagyágyú, az Autonomy vezetője, Mike Lynch azért bizakodó, mert a másodlagos jelzálogpiaci válság - szerinte - arra fogja ösztönözni a bankokat, hogy adaptálják az Autonomy technológiáját, vagyis nagy tömegű, vegyes forrásból származó adatok biztonságos és rövid határidejű elemzését (a cége ezt Meaning Based Computingnak hívja), amire egy vezető bankkal már kötöttek is egy 70 milliós szerződést.

Kereso75 · http://kereses.blog.hu 2008.02.03. 08:15:04

Igen mindenképpen azt mondhatjuk, hogy komoly mozgás van a piacon. Olyan szempontból persze ez a Google köreit nem zavarja, hogy az igazi extra profit, az általános kereséshez kapcsolódó hirdetésszervezésben van. Az enterprise search vonal sokkal kevesebbet hoz, bár biztosan erősödik ez a piac is.
süti beállítások módosítása