HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

A Bing mobil változatának tesztje

2011.08.11. 12:00 Szerző: Vajda Gábor (Gabor_V) Címkék: mobil mobil keresés bing kereső teszt

A Google alkalmazása után a Bing kereső mobilverzióját tekintettük meg közelebbről. Ezúttal nem egy letölthető appról van szó, hanem a Bing “mobilsablonjáról”, amely az m.bing.com oldalon tekinthető meg, mivel egyelőre csak Amerikában tölthető le az alkalmazás.


Természetesen ha meglátogatjuk otthoni számítógépünkről a fenti linkret, erősen csalódás szagú történet kerekedne belőle, hiszen az alap oldal egy erősen erősen kicsontozott verzióját kapnánk meg csak, mobilon azonban - természetesen - már más az élmény.

A Google app-pal ellentétben a cím- és menüsor szerves részét képezi a megnyitott lapnak, nem külön menüként hívható elő. Bármennyire nem innovatív, valahogy mégis magától értetődőbb a felület ily’ egyszerűségében, és bár nem összehasonlítható a kettő tudásában - miként a Google alkalmazást gyártott, ez pedig egy weblap -, mégis felírható ez a pozitívum a Bing mobiloldal javára.

Kapunk négy keresési kategóriát alapból - web, képek, videók, hírek, melyek kiegészíthetők egyéb kategóriákkal a későbbiekben, miként hozzárendelhetünk lokális keresést is. A készülék automatikusan megadja tartózkodási helyünket, ha erre nem képes, magunk is megadhatjuk azt. A lokális keresésben lesznek már olyan opciók is, mint pl. a shopping, local, deals és weather.


Az egyik legérdekesebb és majdnem ugyanennyire hasznos funkciója a keresőnek a képkeresési mód. A megadott találatok mozaiksorozatában rányomva egy képre megnyitja azt nagyobb méretben, diaszerűen megjelenítve. Közvetlenül tudunk előre-hátra lapozni a találatok között ezen a nagyobb méretükben, mely jelentősen megkönnyíti a vizuális böngészést.


Az egyik leghasznosabb megoldás azonban itt is a keresőszó javaslat, mely a megszokott előnyein túl mobilalkamazásokon kiegészül azzal is, hogy meggyorsítja a begépelés folyamatát sok esetben, vagyis nem kell végiggépelni a teljes kifejezést pl. ha megfelelően releváns a keresésünk - mely pl. a zötykölődő buszon sok kellemetlen pillanattól óvhat meg.


A kapcsolódó keresési ajánlatok is egy olyan funkció, ami mobilon jobban kidomborodik, és a telefonok böngészési tulajdonságát erősíti, melyeket a “törzs” találataink alá rendez, azonnali plusz, kapcsolódó keresési terminusokkal.
Belátható ugyanis, hogy egy alig tízcentis átlójú érintőképernyős felület sem sokkal alkalmasabb komolyabb “Internetezésre”, mint a mobiltelefon 15 gombja. Vagyis sokkal könnyebben használhatjuk a készüléket funkcionális, navigációs felületként mint komplex beviteli perifériának.


A Bing mobilra optimalizált oldala érezhetően erre az irányvonalra erősített, egész sikeresen, valahol félúton az információ utáni böngészés és a Google keresőalkalmazása között.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr983134386

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása