A Google alkalmazása után a Bing kereső mobilverzióját tekintettük meg közelebbről. Ezúttal nem egy letölthető appról van szó, hanem a Bing “mobilsablonjáról”, amely az m.bing.com oldalon tekinthető meg, mivel egyelőre csak Amerikában tölthető le az alkalmazás.
Természetesen ha meglátogatjuk otthoni számítógépünkről a fenti linkret, erősen csalódás szagú történet kerekedne belőle, hiszen az alap oldal egy erősen erősen kicsontozott verzióját kapnánk meg csak, mobilon azonban - természetesen - már más az élmény.
A Google app-pal ellentétben a cím- és menüsor szerves részét képezi a megnyitott lapnak, nem külön menüként hívható elő. Bármennyire nem innovatív, valahogy mégis magától értetődőbb a felület ily’ egyszerűségében, és bár nem összehasonlítható a kettő tudásában - miként a Google alkalmazást gyártott, ez pedig egy weblap -, mégis felírható ez a pozitívum a Bing mobiloldal javára.
Kapunk négy keresési kategóriát alapból - web, képek, videók, hírek, melyek kiegészíthetők egyéb kategóriákkal a későbbiekben, miként hozzárendelhetünk lokális keresést is. A készülék automatikusan megadja tartózkodási helyünket, ha erre nem képes, magunk is megadhatjuk azt. A lokális keresésben lesznek már olyan opciók is, mint pl. a shopping, local, deals és weather.
Az egyik legérdekesebb és majdnem ugyanennyire hasznos funkciója a keresőnek a képkeresési mód. A megadott találatok mozaiksorozatában rányomva egy képre megnyitja azt nagyobb méretben, diaszerűen megjelenítve. Közvetlenül tudunk előre-hátra lapozni a találatok között ezen a nagyobb méretükben, mely jelentősen megkönnyíti a vizuális böngészést.
Az egyik leghasznosabb megoldás azonban itt is a keresőszó javaslat, mely a megszokott előnyein túl mobilalkamazásokon kiegészül azzal is, hogy meggyorsítja a begépelés folyamatát sok esetben, vagyis nem kell végiggépelni a teljes kifejezést pl. ha megfelelően releváns a keresésünk - mely pl. a zötykölődő buszon sok kellemetlen pillanattól óvhat meg.
A kapcsolódó keresési ajánlatok is egy olyan funkció, ami mobilon jobban kidomborodik, és a telefonok böngészési tulajdonságát erősíti, melyeket a “törzs” találataink alá rendez, azonnali plusz, kapcsolódó keresési terminusokkal.
Belátható ugyanis, hogy egy alig tízcentis átlójú érintőképernyős felület sem sokkal alkalmasabb komolyabb “Internetezésre”, mint a mobiltelefon 15 gombja. Vagyis sokkal könnyebben használhatjuk a készüléket funkcionális, navigációs felületként mint komplex beviteli perifériának.
A Bing mobilra optimalizált oldala érezhetően erre az irányvonalra erősített, egész sikeresen, valahol félúton az információ utáni böngészés és a Google keresőalkalmazása között.