HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

A Google belehúzott

2011.06.30. 13:51 Szerző: Kereso75 Címkék: google bing

Megújult a Google kereső (és az összes többi szolgáltatásának) dizájnja, sőt most már itthon is +1-ezhetünk, ha így kell egyáltalán ezt írni. Valamint a cégóriás már üzemelteti tesztfutamban, meghívásos alapon a Google+, új, közösségi alkalmazását, ami ahogy az index cikke írja "sokkal jobban néz ki, mint a cég korábbi termékei". 

Utóbbival nyilvánvalóan célja az, hogy lépést tartson a Facebookkal (mivel megelőzéséről már nem is álmodhat), létrehozva saját közösségi szolgáltatását e-mail kapcsolatainkon keresztül. Meglátjuk hogy sikerül, mindenesetre ami most a mi szempontunkból izgalmasabb, az a Google kereső megújulása.

Elsőre a fekete menüsáv tűnik újdonságnak a képernyő tetején - ami lényegében már több Google szolgáltatásban is jelen volt előzőleg a regisztráltak számára - funkciójában azonban nem tér el a korábbitól.

 

 

 

 

 

A Google korábbi találati oldalán hiánycikk volt a bal oldali, szűrési lehetőségeket kínáló sáv, ami az elmúlt években lassan, de biztosan kúszott be a szolgáltatások közé, hogy a jelenlegi dizájnváltásban teljesedjen ki. A korábbi, a Coca-Colához hasonlatos "hagyományápolás" a dizájn terén megdőlni, mitöbb, felgyorsulni látszik.

 

Ezen kívül a találatok URL-je is be lett mozgatva a címsor alá, így szemmel saját magunk is könnyebben tudjuk szűrni milyen oldal is tartalmazza az információt.

A korábbinál sokkal átfogóbb változtatási hajlandóságban valószínűleg a Bing erősödésének van a legnagyobb szerepe. Hogy állt a kereső piac 2008-ban Amerikában? Visszaszorulóban volt a Yahoo!, 22%-os részesedése 17%-ra esett vissza a Bing bemutatásáig (az MSN Live ugyanezen időszak alatt 7.6%-ról 6.3%-ra esett), míg a Google 65%-ról 73-ra erősített. A Google-n végrehajtott keresések a Bing bemutatása után lényegében stagnáltak ezután egy évig (74%-ra erősödött 2010 májusáig), majd a korábban a Yahoo! csökkenéséhez hasonlatos 10%-os visszaesést szenvedett el egy év alatt, miközben a Bingen keresztül folytatott keresések 32%-ra emelkedtek idén májusig, pontosan a Google részesedésének felére (pontos számadatok itt és itt).

Minden bizonnyal nagyobbat is hajlandók most már kockáztatni, látva a piaci folyamatokat Amerikában, és nyitni inkább a közösségi szolgáltatások felé is, új piacok megnyerésének reményében (ld. "+1", "Google+"). Mindezt korábbi kijelentéseik - miszerint a közösségi keresést nem sokra tartják - ellenére is. Mindenféleképpen ide sorolható a dizájnváltás is, érdekes mérkőzésre kerülhet sor hamarosan a Bing és a Google között, ha a tendenciák így folytatódnak.

Mindenből mi itt Magyarországon, ahol a Google egyeduralma keresőfronton szinte zavartalan, csak profitálhatunk, hiszen ha a Google versenyez, még ha nem hazai pályán is a teljes szolgáltatás lesz jobb.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr613027239

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása