HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) lda (10) LDA (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

A Hackathon GATE-es projektje

2016.03.18. 09:36 Szerző: Szabó Martina Katalin Címkék: tartalomelemzés adatelemzés szentimentelemzés emócióelemzés named entity recognition hackathon GATE

A Kaposváron rendezett céges Hackathonon az egyik részprojektünk volt, hogy a cégünk által készített magyar GATE plugint a szentiment- és emóciószótárainkkal kiegészítsük, biztosítva ezzel a magyar nyelvű szövegek automatikus szentiment- és emócióelemzését a GATE-en keresztül. Emellett arra is kísérletet tettünk, hogy az elemzést névelemek automatikus felismertetésével (named entity recognition) is kiegészítsük, gazetteerek alapján. A jelen posztban az izgalmas vállalkozás menetéről és tapasztalatairól számolunk be röviden.

Azok, akik szeretnének többet megtudni a GATE nyílt forrású nyelvfeldolgozó eszközről, tekintsék meg a szoftver honlapját itt.  

A projektet egy kisebb csapatban végeztük, a csapat munkáját Kulcsár Ádám kollégámmal hangoltuk össze. Minden csapattag nagyon kooperatív és ügyes volt, ezúton is köszönet a hatékony együttműködésért!

preview_10.jpg  

A projekthez a tesztszövegeinket először a magyarlánc eszköz segítségével mondatra bontottuk és tokenizáltuk. 

A teszteléshez olyan szövegeket kerestünk, amelyek benyomásunk szerint sok szentimentet és emóciót tartalmaznak (pl. blogszövegek). 

Ezt követően betettük a GATE-be a szentiment- és az emóciószótárainkat, majd azokat a mondatra bontott és tokenizált szövegeken működésre bírtuk. 

Ezúton jeleznénk, hogy a szótárainkat a közeljövőben szabadon elérhetővé szeretnénk tenni kutatási célokra. A szentimentszótárunk egy negatív és egy pozitív szentimentkifejezéseket tartalmazó, összesen közel 10 ezer elemből álló lexikon. Az emóciószótárunk jelenleg két verzióban létezik. Az első változatot az arcon megfigyelhető hat alapemócióra építve hoztuk létre, míg a másodikban az emóciókorpuszunk manuális annotálásának tapasztalatai alapján nyolc érzelemkategóriába rendeztük a kifejezéseket. A publikálás során mindkét változatot szeretnénk nyilvánossá tenni. 

Alább azt láthatjuk, hogyan elemezhető egy szöveg a szentimentszótárunkkal...

 

... Itt pedig az, mi történik, ha a nyolcas kategóriarendszerű emóciószótárunkat használjuk, például a bánat, a harag és az öröm kifejezéseinek megtalálására:

 

A névelem-felismerést még tovább szeretnénk fejleszteni, ugyanis a tesztelések során nem várt problémákat tapasztaltunk. Remélhetőleg azonban ez az eszköz is hamarosan bekerülhet a pipeline-ba.

 

 

 

 

   

 

 

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr348489030

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása