HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Október 15: Design és NLP

2014.10.09. 08:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: design meetup NLP meetup opp.io

Októberi meetupunkat október 15-én, szerdán tartjuk a Colabsben (1016 Budapest, Krisztina krt. 99.) 18 órától. Két izgalmas előadást hallhatnak a résztvevők a design és az nlp kapcsolatáról, vagy éppen arról, hogy a józan ész segítségével a nyelvtechnológiai csodák alkalmazása is megspórolható. A részvétel továbbra is ingyenes, de arra kérünk mindenkit hogy regisztráljon az esemény oldalán.

logo9_final.jpg

Borgulya Gergely: http://opp.io 

Az opp.io egy alkalmazás, amely egybe gyúrja az üzenetküldést és a feladatszervezést. Hogyan oldjuk meg, hogy egy kötetlen üzenetből kiderüljön a tömör lényeg: ki mit tegyen? Hogyan adjunk nyelvi kontextusba illő tömör, feldolgozható választ, mint pl “megtettem”? Az előadás ezekre a kérdésekre keresi nyelvi és technológiai szemszögből a választ.


Borgulya Gergely az opp.io társalapítója és fejlesztője. Korábban az MTA SZTAKI kutatója volt, később a Graphisoft fejlesztője majd marketingeseként dolgozott. Okleveles építészmérnöki diplomáját 2006-ban szerezte a BME-n, MBA tanulmányait jelenleg fejezi be a Budapesti Corvinus Egyetemen. 

 

Rung András: Hangrobbanás - a következő nagy dobás az interface-ek világában

A magyar nyelvű gépi felolvasás és szövegértés is eljutott arra szintre, hogy beépíthető legyen alkalmazásokba. Ennek az áttörésnek köszönhetően az adatok akkor is kezelhetőek és áttekinthetőek lesznek, amikor felhasználónknak nem szabadak a kezei vagy nem tudja tekintetét a mobilképernyőn tartani. A hangvezérlés és a gépi felolvasás lehetővé teszi, hogy ilyen helyzetekben is használható legyen alkalmazásunk. 

Rung András előadásában megmutatja, hogy ha alkalmazásunkba hangvezérlést kívánunk beépíteni, akkor milyen kihívásoknak kell megfelelnünk. Hogyan tehetjük meg az első lépéseket, hogy megelőzzük konkurenciánkat és új piacokat érjünk el pl. ha a felhasználó. Ennek kapcsán kitér a legsikeresebb kezdeményezések bemutatására és ezek problémáira is. Az előadásban kitér a legfontosabb tervezési alapelvekre is. 

 

Rung András 2002 óta foglalkozik használhatósággal és felhasználói élmény tervezéssel. A Felhasználóbarát honlapoknak, az első magyar internethasználhatósággal foglalkozó könyvnek a társszerzője. Cikkei a nemzetközileg is jelentős Smashing magazinban is megjelentek. Kis- és nagyvállalatoknak tervez weblapokat és alkalmazásokat, hogy üzleti céljaikat hatékonyan elérhessék, és befektetett pénzüket jól kamatoztassák.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr126770061

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása