HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

A szakítás koreográfiája a közösségi médiában

2014.10.06. 08:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: tartalomelemzés Twitter Pennebaker pszichológiai profilozás

Ahogy arról már korábban is beszámoltunk, a Facebook tudja kivel kavarunk, akkor is ha nem jelöljük a profilunkon. A kutatók számára sajnálatos módon - ha nem a Facebook alkalmazottai - a személyes interakciók nem hozzáférhetőek, de szerencsére sokan a nyilvános Twitter-t használják személyes kommunikációra. Ez bepillantást enged abba, hogy a szakítás hogyan változtatja meg egy-egy felhasználó viselkedését a közösségi médiában.

 

Garimella és tsai From "I love you babe" to "leave me alone" - Romantic Relationship Breakups on Twitter című tanulmányukban 661 szakító és "kitartó" pár online életét követték nyomon 2013 novembere és 2014 áprilisa között. Kiindulási adatuk a Gnip ingyenes Twitter korpusza volt, ezt crowdsourcing segítségével elemezve azonosítottak heteroszexuális, angol nyelvterületen élő párokat. Fontos megjegyezni, az adatok nem reprezentatívak, a tinik aránya a mintában igen magas. Sietősök számára hat pontban összefoglaljuk mit találtak a kutatók.

 

1. Minél tovább járnak a párok, annál kisebb a szakítás valószínűsége 

2014-10-04 09.09.41.png

2. A profilok radikálisan megváltoznak a szakítás után

2014-10-04 09.10.00.png

Sokan szeretik Twitter profiljukban megemlíteni kedvesüket. Ám értelem szerűen a szakítás után a profil átalakításra szorul.

3. Az egymás közötti üzenetekben a szerelem kifejezését átveszi a másik kritizálása a szakítás után

2014-10-04 09.10.34.png

4. A szakítás előtt és után csökken az egymás közötti üzenetváltások száma és növekszik a másokkal folytatott beszélgetés aránya

2014-10-04 09.11.11.png

5. A szakítással a közös barátok egy részét is elveszítik a felhasználók

2014-10-04 09.11.22.png

A tanulmány szerzői szerint ez az egyik legmeglepőbb eredményük. Ha az említett Facebook tanulmányt is figyelembe vesszük, akkor azonban érthető, hiszen a az új kapcsolat általában két csoport között hoz létre ún. "weak tie"-t  és ez a szakítással megszűnik. Amúgy pedig az offline életből sokan rendelkezünk hasonló tapasztalatokkal... 

6. A depresszióra utaló nyelvhasználat a szakítás előtt megjelenik

2014-10-04 09.11.58.png

Pennebaker LIWC pszichológiai tartalomelemző szoftverét bevetve arra jutottak kutatóink, hogy a depresszív   szóhasználat megemelkedik a kapcsolat megromlásakor. Fontos megjegyezni, hogy a rendelkezésre álló adatok alapján nem lehet eldönteni, hogy ez oka vagy következménye a szakításnak!

 

Zseniális, hogy szabadon hozzáférhető adatokra alapozva, egyszerű eszközökkel végezték vizsgálatukat a tanulmány szerzői! A Facebook vizsgálatai etikai kérdéseket vetnek fel, hiszen sok felhasználó abban a hiszemben használja az oldalt, hogy személyes kommunikációja titkos. Ellenben a Twitteren mindenki tisztában van azzal, hogy alapból mindenki számára nyilvánosak üzenetei (vagy egy szűk kör számára hozzáférhetőek), így a csiripek elemzése nem veti fel a privát szféra megsértésének kérdését. 

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr476760855

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása