HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Nine Algorithms That Changed the Future - közérthetően elmagyarázva

2014.06.13. 09:07 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: könyvajánló számítástudomány

Mindennapjainkat a számítógépek között éljük; okostelefonon intézzük ügyeinket, laptopon dolgozunk, táblagéppel szórakozunk, ha veszünk egy sört, a pénztárgép rögtön küldi tovább az adatokat a NAV-nak. Teljesen természetesnek vesszük, hogy működnek a dolgok, sokan bele sem gondolnak abba, milyen elméleti és technológiai innováció szükségeltetik a modern hétköznapok működtetéséhez. John MacCormic könyve a legalapvetőbb és ránk legnagyobb hatást gyakorló algoritmusokat mutatja be, mégpedig közérthető formában.  Ideális nyári olvasmány mindenkinek!

algorithms.gif

A kötet címe kicsit félrevezető, nem csak klasszikus értelemben vett algoritmusokról olvashatunk ugyanis a könyvben, főleg nem kilencről. Az internetes keresőkről - pontosabban ez a Google és a híres PageRank működése lenne - két fejezet is szól, a másodikban matching és ranking kérdéseit mutatja be a szerző, a harmadikban pedig a PageRank-et. A negyedik fejezet a publikus kulccsal történő titkosítás rejtelmeibe vezeti be az olvasót és megtudhatjuk miképp fizethetünk biztonságosan online. Az ötödik fejezet a hibajavító kódolást mutatja be, szubjektív véleményünk szerint ez sikerült a leggyengébbre. A hatodik fejezet a mintázatfelismerés, menőbb nevén a gépi tanulás, mégmenőbben a data science három legfontosabb algoritmusát mutatja be, a nearest neighbor, a döntési fák és a neurális hálók alapjait. A hetedik fejezet a tömörítés kérdésével foglalkozik és megtudhatjuk, hogy olyan helyeken is használják, ahol nem is gondoljuk, továbbá kiderül hogy a hatalmas online tárhelyet kínáló alkalmazások előszeretettel élnek ezen algoritmusokkal. A nyolcadik fejezet a modern relációs adatbázisokat mutatja be, az azt követő pedig a digitális aláírással foglalkozik. 

 

A kötetből kilóg két fejezet. Az első tulajdonképpen egy felesleges magyarázkodás a cím miatt és a választott témák megindoklása. Az utolsó, tizedik fejezet kitekintés lenne az algoritmusok és a számítástudomány mélyebb összefüggéseire, de kicsit suta. Mindezek ellenére a könyvet csak ajánlani tudjuk minden érdeklődő laikusnak és szakiknak is!

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr266298853

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása