A szentiment- és emócióelemzés sikere részben annak is köszönhető, hogy egyre inkább belátjuk, az ember nem csak egy racionális lény. A viselkedésökonómia talán a legnépszerűbb terület, ami szereti ezt kihangsúlyozni, de az affective computing irányzat szerint is kulcsfontosságú az ember-gép kommunikációban az érzelmek felismerése és megfelelő kezelése. A francia Aldebaran Robotics Pepper nevű robotja nem más, mint egy "társas robot", ami képes alkalmazkodni a vele interakcióba lépő emberek érzelmi állapotához - tehát nem porszívóz, főz, mos vagy takarít helyettük, csak társalog!
Pepper 1.2m magas és mindössze 28 kg. Képes gesztikulálni és szemkontaktust is tud tartani beszélgetőpartnerével! Hogy mire való igazából, az nem derül ki - elvileg öregeknek ajánlják magányosság ellen és üzletekbe információs segítőnek. Mivel a cég hamarosan megnyitja a platform API-ját a külső fejlesztők előtt is, várhatóan sok hasznos és teljesen agyatlan alkalmazás is meg fog jelenni rá.
Pepper 1900 USD árával a Lego Mindstorms vagy a Sony Aibo hobbi robotoknál drágább, de még éppen elérhető, s ezért megjelenése bizonyára segíteni fog a robotika elfogadásában. Azonban kérdéses, hogy tényleg kell-e nekünk egy robot ami csak társalogni képes...