HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Graph Databases - ingyenes ekönyv

2013.07.22. 08:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: gráfadatbázisok neo4j

A Neo Technologies-nak hála, egyszerű regisztráció után ingyenesen letölthető Ian Robinson, Jim Webber és Emil Eifrem Graph Databases című könyve ezen a linken. A cím kicsit félrevezető, mert konkrétan egy adatbázissal, a Neo4j-vel ismerkedhetünk meg a könyv segítségével, viszont egy alapos, az O'Reilly-tól megszokott minőséget kapunk a legjobb ár/érték arány mellett.

cropped-graphdatabases_cover390x5121.png

A kötet egyetlen hibája, hogy a szerzők néha túlságosan is felmagasztalják a gráfelméletet és annak informatikai felhasználását, de csak az utolsó fejezetben említik meg, hogy bizony ezek a gráfok címkézett digráfok/multigráfok (labeled directed graph/labeled directed multigraph).

A kötet végén található függelék (NoSQL Overview) nem-technikai hátterű olvasók számára is érthetően foglalja össze a NoSQL adatbázisok fontosabb jellemzőit és a különböző gráfadatbázisok helyét ebben a gyorsan bővülő és folyamatosan változó világban. Az első négy fejezet (Introduction, Options for Storing Connected Data, Data Modeling with Graphs és Bulding a Graph Database Application) érthetően, egészen életszagú példákkal mutatja be a Neo4j alapjait. Az ötödik fejezet (Graphs in the Real World) célja az lenne, hogy elterjedt felhasználási eseteket (common use cases) mutasson be, amit sajnos csak részben értek el a szerzők. A közösségi média nagyon elcsépelt felhasználási kör, de egyben mindenki ismeri is, ezért telitalálat ezen bemutatni az adatmodellezést és lekérdezést. Viszont sok dologgal csak érintőlegesen tudnak foglalkozni (pl. gráfok az ajánlórendszerekben, földrajzi információk stb.) A hatodik fejezet (Graph Database Internals) a teljesítmény és skálázhatóság mellett a Neo4j core API-val foglalkozik behatóbban és érintőlegesen (a poszt szerzőjének nagy bánatára szinte minden technikai részletet mellőzve) a skálázhatóságra is kitér.

Az utolsó (hetedik) fejezet tér ki a prediktív analitika és a gráfelmélet kapcsolatára. A fejezet színvonala nagyon vegyes. Az első fele kiváló, a breadth-first, Dijkstra és A* algoritmusokat érthetően szemléltetik a szerzők. Ezután viszont kutyafuttában térnek ki a gráfelmélet társadalomtudományi használatára (Granovetter és Easley-Kleinberg nyomán) ami nagyon lerontja a kötet minőségét, hiszen pont arról írnak a szerzők keveset, ami talán legtöbb olvasójukat érdekelheti.

Összességében a kötet remek bevezető a Neo4j használatába, de ennél többet ne várjon tőle senki!

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr645417653

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása