HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Az amerikai gyűlöletbeszéd geográfiája

2013.06.20. 08:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: gyűlöletbeszéd nyelvtechnológia floating sheep

A floating sheep csoportot öt geográfus alkotja, akik 2012-ben megpróbálták térképre vetíteni Barack Obama újraválasztása kapcsán a közösségi médiában megjelent gyűlöletbeszédet. Az ötletet sokan kedvelték, de a kollektíva sajnos sok hibát követett el - de hát földrajztudósok és nem számítógépes nyelvészek. A nem tökéletes kezdés szerencsére nem vette el a kedvüket és idén a Twitteren jelenlévő gyűlöletbeszéd geográfiai jellemzőit próbálták meg elemezni, ennek eredménye a Hate Map webalkalmazás.

floatingsheep01.jpg

A csoport a Knight News Challange-re fejlesztette ki a DOLLY nevű szoftvert, ami képes geoinformációval együtt rendszerezni és könnyen kezelhetővé tenni a tweeteket. A 2012 júniusa és 2013 áprilisa között az Egyesült Államok területén keletkezett csiripek közül azokat gyűjtötték be, melyek tartalmaztak gyűlöletbeszédre utaló szavakat (a metodológiáról a project FAQ-ban tudhat meg többet az olvasó).  A begyűjtött tweeteket (csak a 'nigger' kifejezés esetében 41306, a 'homo' esetében pedig 95123) a Humbolt State University geográfus diákjai manuálisan sorolták pozitív, negatív ill. semleges osztályokba. Erre azért volt szükség, mert bizonyos esetekben a gyűlöletbeszédre utaló szavak lehetnek semlegesek (pl. "Hey, nigger brother!") vagy éppen pozitívak ("My beloved homo hairdresser"). Hogy mit árulnak el az így kapott adatok? Általában nem sokat, mivel a népsűrűségi térképekhez hasonló képet mutatnak, ahogy a fenti ábrán is látszik. Ez akár jó hír is lehet, hiszen amennyiben az országon belül nincsenek nagy eltérések, a sűrűbben lakott területeken magasabb lesz a gyűlöletbeszéd száma (mivel egy területen több beszélőt találunk, a gyűlöletbeszéd frekvenciája magasabb, de aránya, pl. ezer lakosra vetítve kb. ugyanakkora mindenhol).

floatingsheep02.JPG

Akadnak azonban érdekes kivételek. Az amerikai angolban használatos "wetback" kifejezést a Mexikó felől érkező spanyol ajkú, gyakran illegálisan az Államokban tartózkodó bevándorlókra használják. A jelek szerint Texasban, egyik népszerű útvonaluk mentén keletkeznek velük kapcsolatban a legnegatívabb csiripek.

Ahogy a Hatebase kapcsán is megjegyeztük, a gyűlöletbeszéd monitorozása nem egyszerű feladat és talán nem is a fejlett demokráciákban égető kérdés. A floating sheep csapat projektje azonban egy figyelemre méltó lépés a területen. Reméljük hamarosan lesz elég adat és kellő szakértelem az intoleranciával jobban sújtott vidékek monitorozására is.

(A poszt a Foreign Policy magazin War of Ideas blogjának Mapping American hate speech című írása alapján született.)

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr645361514

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása