HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Adatújságírás – csináld magad

2013.04.09. 12:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: adatok vizualizáció adatelemzés adatújságírás

Adatújságírásról szóló sorozatunk és az inkLink után sokakban merült fel, hogy miképp is vághatnának bele az adatújságírásba és/vagy adatelemzésbe. A legtöbb érdeklődőt az rettenti el, hogy azt hiszik, egyszerre kell programozóvá és statisztikussá válniuk. Ez azonban nem igaz! Az adatújságírás műveléséhez nincs szükség statisztikai képzettséghez és/vagy programozói diplomára. Simon Rogers, a The Guardian Datablog főszerkesztője szerint az adatújságírás az új punk mozgalom; mindenki művelheti. Alapvetően két fő összetevője van egy jó projektnek, adatok és egy eszköz ami segít az adatok mögé látni.

School of Data

Az Open Knowledge Foundation nemrég indította útjára a School of Data portált, ami rövid és mindenki számára érthető leckékben foglalja össze az alapokat, kezdve az adatok begyűjtésével és kitisztításával az összetettebb elemzésekig. Egy kis angoltudáson és egy elfogadható számítógépen és internetkapcsolaton kívül más nem is kell az alapok elsajátításához.

schooldata.png

Adatelemző eszközök

Olyan ingyenesen használható eszközöket sorolunk fel, melyek általános digitális írástudáson kívül nem igényelnek más háttértudást.

  • Google Fusion Tables - A Fusion Tables erőssége, hogy a Google Maps-en is könnyen megjeleníthetjük adatainkat segítségével.
  • Tableau Public - A Fusion Tables-hez hasonló, de talán szebb megoldásokat produkáló eszköz. Az ingyenes változata is remekül használható, de lehetőség van előfizetni a szolgáltatásra ami sok bónusz eszközzel jár.
  • Google Spreadsheets - A megszokott táblázatkezelőkhöz hasonló eszköz, használatával egyszerű grafikonokat készíthetünk.
  • DataMarket - Sok adatot érhetünk el a DataMarket-en, ezek jelentős része ingyenes. Az adatokat rögtön meg is jeleníti a beépített ábrázoló eszköz.
  • ManyEyes - Az első ingyenesen elérhető vizualizációs eszköz előnye, hogy sok felhasználó adatait és vizualizációit is böngészhetjük.

 

Hol az adat?

Nehéz felsorolni az összes adatforrást, de az alábbi helyek jó indulópontok.

  • KSH - A Központi Statisztikai Hivatal oldalain rengeteg magyar vonatkozású adatot érhetünk el.
  • Eurostat - Az EU szervezetei és a tagállamok statisztikai hivatalai egyaránt jelentenek a Eurostat-nak, így érdemes itt kezdeni a keresést, ha európai viszonylatban vagyunk kíváncsiak valamire.
  • IMF - a Valutaalap nagyon jó pénzügyi és gazdasági statisztikákkal rendelkezik.
  • ENSZ adatbank - Az ENSZ szervezeteinek adatait tartalmazó adatbank.
  • DataMarket - részben ingyenes adatok is találhatók az oldalon. Nagy előnye, hogy egy helyen gyűjt össze különböző forrásokat.

Adat piac sorozatunkban bemutattuk a (részben) fizetős adatforrásokat is.

További olvasnivalók:

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr465206656

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása