HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Adat piac 1. rész

2012.02.28. 12:00 Szerző: kadar.akos Címkék: adatok infochimps datamarket factual kasabi

Van egy kis földünk. Szeretnénk ültetni valami növényt, mert szeretjük a zöldet, azonban pesti DJ-k vagyunk. A barátnőnk anyjától meg tudjuk kérdezni, hogy az adott növényeket, hogy kell ültetni, metszeni stb. ezzel nincs is probléma. A probléma az, hogy a növényeknek igényeik vannak, a területeknek pedig adottságaik.

A földterületünk adott és ki kellene választani hozzá a megfelelő növényt. Ehhez adatokra van szükségünk. Adatokat kell gyűjtenünk a térség éghajlatáról, és egy ehhez passzoló növényt kell ültetnünk.

Ahhoz, hogy jó döntéseket hozzunk, hosszútávon jó stratégiát alakítsunk ki, a lehető legtöbb jó minőségű adatra van szükségünk.  A továbbiakban két olyan szolgáltatást mutatunk be melyek segítenek könnyen megtalálni és elemezni a számunkra szükséges információt.

DataMarket

Először is nézzük a Datamarketet. Ha még nem regisztrált a látogató a "Sign up for free for full excess"-re kattintva pár másodperc alatt megteheti. Így három plusz szolgáltatás válik elérhetővé: a táblázatokat letölthetjük CSV (comma separated values, azaz vesszővel elválasztott értékek) formátumban, egyetlen kattintással megoszthatjuk pl. a kedvenc statisztikáinkat Facebookon, illetve beágyazhatjuk a számunkra érdekes grafikonokat a weboldalunkba. Azok akik ki szeretnék próbálni a többletszolgáltatásokat (pl. az Excel táblába exportálható adatokat), 30 napig ingyenesen megtehetik.

Nekünk különösen a CSV formátumba exportálás tetszett a Peat End-Use Statistics adathalmazon próbáltuk ki.

  1. Baloldalt kipipálgatjuk azokat az adatokat, amikre kiváncsiak vagyunk.
  2. Rákattintunk a "Visualize" gombra.
  3. A grafikon alatt az Export gomb megnyomása után kiválasztjuk a kívánt szeparátort "pontos-" vagy "sima" vessző
  4.  Ezek után saját gépünkön dolgozhatunk az adatokkkal a nekünk kedves alkalmazással (pl. R, SPSS vagy Excel).

A további ingyenes szolgáltatások igénybevétele is hasonlóan egyszerű, az ábrák alatt lévő menüpontok segítségével egy két kattintással elérhetők. A fizetős szolgáltatásokért havi 59 dollárt kell fizetnünk.Ezért cserébe pl. PDF és PNG exportálási lehetőséget kapunk, és személyreszabhatjuk a Datamarket szolgáltatásunkat.


A Datamarket alapvetően egy hatalmas adatbánya, de az adatok kitermeléséhez csak egy csákányt meg egy sisakot ad. Azoknak  tökéletes, akik vagy nem kívánnak nagytömegű adattal dolgozni és megelégednek belépőszintű szolgáltatásokkal vagy járatosak az adatok menedzselésében. Mindemelett,  egyetemista hallgatók számára tökéletes játszótér: hasznos lehet az oldal, azok számára, akik érdekes statisztikákra kíváncsiak, vagy munkáikba/dolgozataikba kulturált megjelenésű grafikonokat szeretnének beszúrni. Továbbá az Excel és CSV formátumok exportálása révén lehetőség nyílik gyakorolni a fentebb említett R-t és más statisztikai programokat.

Infochimps

 

Az InfoChimps a DataMarket mögött álló cég. 2009 szeptemberi indulása óta 200 támogatót (többek között Twittert, Foursquare-t) és több, mint 10.000 ügyfelet szerzett magának a cég.

Amikor anno feltűntek az online office alkalmazások furcsamód nem lehetett találkozni online adatbázis kezelővel. Még a Google Apps szolgáltatásban se szerepel "GoogleAccess" vagy "GoogleDat". A Factual és az Infochimps tulajdonképpen ebbe a piaci résbe nyomult be gőzerővel. Az Infochimps esetében egy olyan platformról van szó, ami mindenki számára elérhetővé teszi azokat az eszközöket, amiket a cég a Datamarketen lévő adatok feldolgozásához használ. Fentebb a Datamarket szolgáltatásait a csákányhoz és sisakhoz hasonlítottam. Ha maradunk a hasonlatnál, akkor az Infochimps platformja kb. egy részecskegyorsító. A springsense Map/reduce rendszerével, a Runa Hadoop szolgáltatásval és elég komoly technológiai fegyvertárral felvértezve, az adatbázis menedzsment szolgáltatáson kívül az Infochimps segít az adatok hatékony elemzésében és szállításában. Az utóbbihoz az Apache Flume-ot és a sajátfejlesztésű Data Delivery Service-t használja. 

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr154215804

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása