HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Mobil beviteli eszközök újragondolva

2013.02.05. 12:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: mobil mobil keresés beszédtechnológia Nexus Google Nuance Swype Guesture Keyboard Nuance Mobile Assistant

Ha hihetünk a technológiai jóslatoknak, az idei év tényleg a mobil éve lesz. A mobil nagy lehetőségeket rejt magában, de egyben nagyon nagy kihívások elé is állítja a fejlesztőket. Az okostelefonok még csupán az utóbbi öt-hat évben terjedtek el és nem alakultak ki az asztali és hordozható számítógépeken már megszokott standard felhasználói interakciók. A Nuance és a Google is újragondolja a bevett kereteket, kezdve a legegyszerűbb dologgal, a szövegbevitellel.

A Swype alapítója Cliff Kushler nem mindennapi figura, hiszen azzal büszkélkedhet, hogy kétszer is megújította a mobil billentyűzetet és szövegbevitelt; először a kilencvenes években a T9 prediktív bevitel megalkotásával, majd a Swype-al, amit 2011-ben 100 millió dollárért vásárolt fel a Nuance. Ahogy a fenti bemutatón is látszik, a Swype virtuális billentyűzetén nem "nyomogatjuk" a betűket, hanem folyamatosan mozgatjuk ujjunkat a bevitel során. A Swype egyszerre figyeli milyen betűket viszünk be és azt, hogy milyen szavakat vittünk be eddig. Ez a kettős kontextus lehetővé teszi, hogy nagy pontossággal eltalálja mit is akarunk begépelni. Persze a statisztikai módszerek nem tökéletesek, de a beépített tanuló algoritmus alkalmazkodik a felhasználó szokásaihoz és nagyon hamar (tapasztalataink szerint már pár óra használat után) növekszik az app pontossága.

A Nuance Mobile Life betekintést nyújt abba, hogyan képzeli el a beszédtechnológia óriása a mobil interakciót. A Swype a Dragon Go hangfelismerővel kiegészítve a mobil keresést könnyíti meg. A Dragon Dictation pedig a hosszabb szövegek bevitelét támogatja.

A legösszetettebb Nuance megoldás kétségtelenül a Dragon Mobile Assistant, ami jelenleg Android platformra érhető el. Leginkább az Apple Siri-hez hasonlít, ami nem meglepő, hiszen a népszerű iPhone alkalmazás is a Nuance beszédtechnológiai megoldásait használja. Hasonló megoldásokkal ma már szinte minden mobil alkalmazás felruházható, mivel a Nuance szolgáltatás formájában elérhetővé tette beszédfelismerő rendszerét.

A Google legújabb Nexus mobil és tábla készülékeinek kampánya az "Ask me anything", azaz a kérdezz tőlem bármit, szlogenre épít. A kereső óriás az olyan fejlesztésekkel, mint a Google Knowledge Graph megteremtette egy válaszkereső alapjait. Ezzel egyidőben az olyan új interfészek, mint a Google Voice Search és a Google Handwrite előre jelezték, hogy az új platform nyújtotta lehetőségek egyre jobban izgatják a cég fantáziáját. Shumin Zhai elismert ember-gép interakció kutató 2011-es "leigazolása" óta mindenki várta a mobil billentyűzet megújítását is. Zhai az IBM-nél fejlesztett ki a Swype-hoz hasonló ShapeWriter-t. Ennek továbbgondolása a Gesture Keyboard, ami a legújabb 4.2-es Android operációs rendszerben már elérhető.

A Gesture Keyboard működése nagyon hasonlít a Swype-ra. A hagyományos "pötyögés" helyett akár egy ujjal is gyorsan, kényelmesen vihetünk be szöveget, ez az applikáció is egyszerre veszi figyelembe a kontextust a szavak és a betűk szintjén. Saját tesztünk alapján azonban semmilyen tanulási mechanizmust nem tapasztaltunk.

A Nuance megoldásaival ellentétben, a Nexus eszközökön a különféle beviteli módok - hang, szöveg - közötti integráció igen csak gyerekcipőben jár. Ellenben a Swype és a különféle Dragon appok néha szörnyen belassulnak. A szöveges bevitel viszont mindkét cég termékeinek esetében nagyon meggyőző és meglepően jól működik. A mobil évére felkészültek a beviteli eszközök, a jövő kérdése, hogy a felhasználók életébe mennyire ivódnak bele ezek a megoldások.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr215060425

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása