HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Wajam és Gmail results - személyeskedjünk!

2012.10.02. 12:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: keresés Google wajam gmail results perszonalizált keresés

A Eli Pariser által jegyzett iskola szerint a perszonalizáció árt a keresésnek, és valljuk be ebben lehet valami. A másik iskola szerint azonban egyre nagyobb teret nyer életünkben a digitális világ, valahogy kezelnünk kell ezt is. A Google egyértelműen a perszonalizáció útjára lépett, s ezt jobb ha kihasználjuk! A Wajam és a gmail results ebben remek segítséget nyújt nekünk, erről szól élménybeszámolóm.

gmail.png

A gmail results aktiválható (és később akár ki is kapcsolható) a Search Experiments oldalon. Engedélyezés után - amennyiben be vagyunk jelentkezve fiókunkba - a keresőmezőbe írt kifejezésekre postaládánkban is keresni kezd a Google, s az eredményeket a találati mező jobb oldalán, elkülönítve jeleníti meg.

A wajam egy böngésző plug-in telepítése után lehetőséget ad arra, hogy a különböző közösségi oldalakon (Facebook, Twitter, G+) is keressünk egy "hagyományos" Google keresés során.

wajaam02.png

A gmail results-hoz hasonlóan a találati lista bal oldalán jelennek meg a wajam eredményei. Elsőre talán kicsit túl komplikáltnak tűnhet ez a "mindent egyszerre, egy helyen" keresés, de hamar meg lehet szokni. Kifejezetten hasznos látni, hogy egy keresett kifejezés kapcsán milyen levelezést folytattunk és milyen vélemények jelentek meg a közösségi hálókon. A "filter bubble" jelenségét nem is tapasztaltuk, hiszen itt fordítva működik a dolog, nem bezár minket a közösség, hanem a plussz  találatok kiegészítik a személytelen keresési eredményeket. 

wajam04.png

Személyes példám talán jobban megvilágítja mire gondolok. Egy projekthez szükségem volt pár tanulmányra, melyeket sehogy se találtam meg a neten, áruk pedig túl borsos volt ahhoz, hogy a szokatlanul rövid absztraktok alapján fizessek értük. A keresés során egyszerre találtam rá pár blogra, mely lesújtó kritikát közölt a tanulmányokról, Twitter feedemben pedig egy vitára, melyből kiderült, hogy mégsem annyira rossz írások ezek, csak éppen szélsőséges reakciókat váltanak ki. Csodák csodájára gmail fiókomban volt két levél, amit egy barátommal váltottam még tavaly, s mindkettő arról szólt, hogy ő olvasta az inkriminált cikkeket, ezért rögtön írhattam is neki, hogy el tudja-e küldeni nekem az anyagokat. Az eset óta sikeresen találtam magamnak jó kávézót idegen városban, szlovák fordítót egy barátomnak és döntöttem el milyen képregényt olvassak hétvégén.

Természetesen mint minden eszköznek, a perszonalizált keresésnek is megvannak a maga korlátai. Híreket már csak elvből sem keresnék így, arra amúgy is ott van a Prismatic ami remekül kerüli ki a filter bubble-t. Tények keresésére, vagy a közösségi "zaj" kiszűrésére egyre többet kezdtem használni a Blekko keresőt, és hozzászoktam ahhoz, hogy bizonyos kontextusokban kilépjek Google fiókomból és úgy keressek.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr654813256

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása