HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) lda (10) LDA (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Az új digitális szakadék

2010.06.28. 07:06 Szerző: Kereso75

A digitális szakadék már régi fogalom. Hagyományoan azt írják le vele, mit jelent az, ha valaki nem képes az újabb informatikai eszközöket, vagy éppen magát a számítógépet hatékonyan használni. Guus van den Brekel az EAHIL 2010 konferencián beszélt az új digitális szakadékról.

Ez a szakadék már a számítógép felhasználók csoportján belül kezd kialakulni. Hasonlóan kimarad a szakadék egyik oldalán lévő felhasználók csoportja a weben történtek egy jelentős részéből, mert csak figyelője és nem alakítója annak. Persze lehet vitatni, hogy új-e vagy csupán a meglévő szakadék elmélyülése vagy éppen megjelenése újabb módokon, mindenesetre érdekes gondolatok.

Hol húzódik az új digitális szakadék? 

  • akik tudják hogyan kell a keresésről gondolkozni vs. akik nem
  • akik tudják hogyan lehet ellenőrizni a puha információkat vs. akik nem
  • akik tudják, hogyan lehet információkat találni az új csatornákon vs. akik nem
  • akik értik az informális nyelvek mai kultúráját vs. akik nem
  • akik tudják, hogyan jön el hozzájuk az információ vs. akik maguk próbálják utolérni
  • akiknek megvan a kellő tudásuk és tapasztalatuk hogyan tudnak létrehozni és újraosztani digitális tartalmakat vs. akik nem
  • akik tudják, hogy a tanulás egy folyamatos tevékenység,  szemben azokkal, akik úgy tekintenek a tanulásra, mint valamire amit elértek

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

1 komment • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr822100785

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

ern0 · http://linkbroker.hu/ 2010.07.22. 12:48:40

"akik tudják, hogy a tanulás egy folyamatos tevékenység, szemben azokkal, akik úgy tekintenek a tanulásra, mint valamire amit elértek"

Ez elég jó, de még mindig nem teljesen pontos.

So-called prgmozó csákó tudása az SQL-ről:

select * from tablename where id=x order by y

És ennyivel be is érte. Ugye, a srác a tudást (SQL-tudás) elérte, lezárta, ezért mondtam, hogy jó a definíciód, viszont hiányolom belőle annak az attitűdnek a megfogalmazását, ami nekem is nehezen megy: mi az, ami miatt nem veszi észre, hogy ez nem teljes? ha teljesnek is látja, miért nem próbálja feszegetni a határait? miért fogadja el azt és úgy, amit készen kapott, miért nem teszi mérlegre, hogy vajon helytálló-e az infó? De ha magára a tárgyra koncentrálva, úgymond szakmai alapon nem is érzékeli, nem tűnik fel neki, fogalmazzunk úgy, érzelmi-társadalmi alapon, hogy mások sokkalta többet tudnak nála?

És akkor egy prgmozó - lévén akár NPP is - sokkalta progresszívebb egy felhasználónál.

Rokon téma, illetve az NPP jelenség bemutatása: re.blog.hu/2010/03/02/dunning_kruger_effekt
süti beállítások módosítása