HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Mit és hogyan keresünk a koronavírus idején?

2020.03.31. 12:59 Szerző: Hódi Péter Címkék: keresés keresési kifejezések keresési trendek Google Trends koronavírus

mit_es_hogyan_keresunk_a_koronavirus_idejen.jpg


A keresés, mint korlenyomat

A webes keresőfelületeken használt keresési kifejezések egyfajta korlenyomatot képeznek, hiszen visszatekintve azokra megtudhatjuk, az adott időszakban éppen mi foglalkoztatta az emberiséget. A rendkívüli helyzetek pedig minden esetben hirtelen és drasztikusan változtatják meg a keresési szokásokat. Most pedig igazán különleges helyzetben vagyunk a koronavírus okozta világjárvány következtében.

Változások és aktualitások a keresésben

Tavalyi cikkünkből kiderült, hogy melyek voltak 2018-ban a népszerű keresési kifejezések. Most vegyük górcső alá, hogy a mostani helyzetben hogyan változtak meg a keresési trendek: hol, hogyan és mi után kutatnak a felhasználók az interneten.

Az Egyesült Királyságban például jelenleg az alábbi kérdések merültek fel leggyakrabban a koronavírus kapcsán:

  • A taxik továbbra is járnak koronavírus alatt?
  • Mennyi ideig tartanak a koronavírus tünetei?
  • Mikor fog megállni a koronavírus?
  • Koronavírusos-e Boris Johnson?
  • Meddig marad életben a koronavírus a felületeken?


Az Egyesült Államokban pedig az alábbiak voltak a legnépszerűbb (koronavírussal kapcsolatos) kérdések 2020.03.29-én:

  • Hány koronavírus eset van New York-ban?
  • Mikor van Húsvét 2020-ban? (kakukktojás)
  • Milyen tünetei vannak a koronavírusnak?
  • Mennyi ideig tart a koronavírus?
  • Meddig él meg a koronavírus a felületeken?

Jól látható, hogy a leggyakoribb kérdések szinte egytől egyig kapcsolódnak a világjárványhoz.

Visszakanyarodva 2019-hez, a fenti 2 országban ezek voltak a legnépszerűbb keresési kifejezések:

egyesult_kiralysag_usa.jpg

TOP 10 keresési kifejezés az Egyesült Királyságban és az USA-ban (2019)

Érdemes lesz majd megnézni, hogy a jelenlegi helyzet hogyan fog hatni a teljes idei esztendő legnépszerűbb kereséseire. Erre csak 2021-ben kapunk majd választ és nagyban fogja befolyásolni az is, hogy a koronavírus okozta egészségügyi és gazdasági hatások milyen hosszan húzódnak majd el.

Így keresünk mi, magyarok

Térjünk át hazánkra is, hiszen minden országban a belföldi történések is nagyban befolyásolják, hogy mit és hogyan keresünk. Míg 2019-ben az alábbiak voltak a népszerű témák:

  • Önkormányzati választás
  • Andy Vajna
  • Notre-Dame
  • Love Island
  • Cameron Boyce
  • Exathlon
  • Black Friday
  • Csernobil (sorozat)
  • Berlini fal leomlása
  • Európai parlamenti választás

,addig 2020 márciusában (az utóbbi napokban) éppen ezek foglalkoztatják leginkább a magyarokat a koronavírus mellett:

  • kijárási tilalom és korlátozás
  • óraátállítás
  • ötöslottó nyerőszámok
  • Nélküled (dal)
  • M5 műsora

A fenti listából tehát jól látszódik, hogy mi magyarok szintén fogékonyak és kíváncsiak vagyunk a napi hírekre. Az olyan pillanatnyilag népszerű keresési kifejezések, mint

pedig azt mutatják, hogy sokan követik a bulvárhíreket, illetve a közösségi médiában felkapott témákat.Szóval így keresünk Magyarországon és külföldön a koronavírus időszakában. Mi ezt a korlenyomatot fogjuk adni a jövőnek. Az persze már más kérdés, hogyan és mit fogunk keresni a járvány lecsengése után, amelynek bekövetkeztét már nagyon várjuk.

A cikkben található információk megszerzésében a Google Trends volt segítségünkre.

Kezdőkép: Pixabay

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

2 komment • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr6915576344

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Lankstein · http://www.shopmasters.hu/ 2020.03.31. 18:44:33

Érdekes, hogy ezek a változások kb 2 hét alatt történtek.

Hódi Péter 2020.03.31. 20:53:23

@Lankstein: Sok változáson megyünk keresztül most és majd az elkövetkezendő hónapokban is. Valóban érdekes lesz majd 2021-ben visszatekinteni a keresésekre. Írunk majd arról is. És milyen jó lesz (lenne) 2050-ben is visszanézni. Addig is Mindenki vigyázzon magára és a többiekre!
süti beállítások módosítása