HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Tanártüntetések: Mi történt a Facebookon?

2016.08.03. 14:44 Szerző: Kitti Balogh Címkék: scraping Facebook R Shiny tanártüntetés dashbord

A 2016 elején kezdődött megmozdulás során többezer tanár, diák és támogató vett részt a tüntetéseken, hogy kifejezzék a kormány oktatáspolitikájával szembeni nemtetszésüket. A Budapesten és más nagyobb városokban szervezett események közül a február 13-i és március 15-i tüntetések keltették a legnagyobb visszhangot a médiában és az emberek körében. Az aktív résztvevőkön kívül sok tízezren jelezték érdeklődésüket vagy fejezték ki véleményüket, aminek tökéletes helyszínt nyújtott a két esemény Facebook oldala.

networks.png

Hogy elemezni tudjuk a 2016. február 13-i és március 15-i Facebook események szövegeit és a felhasználók aktivitását, készítettünk egy dashboardot, ami ezen a linken érhető el.

Az adatokat a Facebook scraperünk segítségével szedtük le, ami a két Facebook eseménynél keletkezett posztokat, kommenteket, lájkokat, reakcióikat és az eseményeknél aktív felhasználókat, valamint az ezekkel kapcsolatos információkat nyerte le. Ezután vizualizációkat készítettünk és egy Shinyval készült dashboardon jelenítettük meg őket.

A dashboard egyik része az aktivitást jelző adatokat (posztolás, megosztás, komment, lájk), a másik része a szöveges adatokat (posztok és kommentek szövege) elemzi ábrák segítségével.

Az ábrák alapján többek között az is kiderül, hogy a posztok mellett a februári eseménynél a linkek, a márciusi eseménynél a képek esetében voltak aktívabbak az embereket. A lájkok és kommentek alapján készült hálózatokból pedig az is látszik, hogy a két eseménynél ugyanaz a két felhasználó a legközpontibb szereplő, őket kommentelik és lájkolják a legtöbben. (A felhasználók identitása el van fedve.)

A szófelhők mutatják a két esemény leggyakoribb szavait, amik a februári eseménynél a pedagógus, a tüntetés, a gyermek, a kormány, az ember, míg márciusban az 1848 március 15-i események felelevenítése miatt a március szó is nagy szerephez jut. A szöveges adatokban megjelenő érzelmek is érdekes képet mutatnak. A februári eseménynél a posztokban végig az öröm a legerőteljesebb érzelem, míg a második legjellemzőbb az esemény időpontja körül a szomorúság, majd átveszi a szerepet az undor. A márciusi eseménynél szintén az öröm volt a legerőteljesebb emóció, azonban a második legjellemzőbbnek itt a félelem bizonyult.

Ezeken kívül természetesen még sok érdekes dolog leszűrhető a dashboard alapján, például, hogy milyen témákról beszélgettek a felhasználók, úgyhogy érdemes rákattintani.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr458914848

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása