HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) lda (10) LDA (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Hálózattudomány és nyelv - magyar könyvek

2015.06.01. 10:32 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: nyelvészet nyelv könyvajánló hálózatkutatás

A hálózatok napjainkban megkerülhetetlenek, még a nyelvészetbe is beszivárogtak. Szerencsére magyar nyelven is elmélyedhetünk a témában, posztunkban az elérhető kötetekből ajánlnunk most párat.

 img_2bl3nh.jpg

Andrásfai Béla: Gráfelmélet

Habár a hálózatkutatás nem egyenlő a gráfelmélettel, azért nem árt tudni pár dolgot a gráfokról. Ebben Andrásfai kis könyve nagyon nagy segítségünkre lehet! Klasszikusan definíció, tétel, bizonyítás felosztás szerint dolgozik a szerző, ami sokaknak kicsit száraz lehet, de nagyon lényegre törően tálalja az alapokat.

Mark Buchanan: Nexus, avagy kicsi a világ

Az első ismeretterjesztő kötet ami nagyon alaposan mutatja be a hálózattudomány kialakulását, központi problémáit. Az eredeti mű 2002-ben jelent meg s 2003-ban már le is lett fordítva!  Olvasása közben el lehet mélázni azon, hogy jóslatai mennyire jöttek be. Legnagyobb előnye, hogy minden alapvető tanulmányt bemutat röviden, segítségével fel lehet térképezni mit érdemes elolvasni. Érdekes módon ebben a kötetben is találkoztam a hálózatkutatók Popper-ellenességével

Christakis - Fowler: Kapcsolatok hálójában

Mivel a könyvet egy orvos-szociológus és egy politológus jegyzi, nem meglepő hogy a hálózattudomány társadalomtudományi alkalmazásaival találkozhatunk benne főleg. Az ismeretterjesztő művek közül ez inkább a sztorizós fajta, komolyabb kifejtésre ne számítsunk tőle! Ellenben szórakoztató és a hetedik fejezetben a nyelvvel is megpróbál foglalkozni egy kicsit.

Barabási Albert-László: Behálózva

A KÖNYV a témában. Mivel Barabási nevéhez kötődik a skálafüggetlen hálózatok leírása, ezért ez a könyv amolyan személyes élménybeszámoló is a terület egyik megalapítójának tollából. Buchanan-hez hasonlóan igen alaposan járja körül az alapkérdéseket, sok időt megspórolva az irodalomkutatástól. 

Barabási Albert-László: Villanások

Ez a kötet már művészibb, inkább elgondolkodtatni és kérdezni szeretne vele a szerző (szerintem). Alapvetése szerint Popper tételét szeretné megcáfolni és az emberi viselkedés előrejelzésének alapjait lefektető program eddigi lépéseit bemutatva vázolná fel a jövő új tudományát.

Blaskó - Balázs - Kovács: Hálózatkutatás, Hálózatok a társadalomban és a nyelvben

Egy klasszikus konferenciakötet, amiben a hálózattudomány bölcsészet- és társadalomtudományi alkalmazásairól olvashatunk. A nyelvészeti dolgozatok java kifejezetten érdekes, a többiről nem tudunk nyilatkozni.

Kovács László: Fogalmi rendszerek és lexikai hálózatok a mentális lexikonban

Kovács László könyve nagyon egyedi. Habár a hálózattudomány eszközeit sokan megpróbálták a nyelvre alkalmazni, jelentős részük fizikus, vagy hálózatkutató (akik általában eredetileg fizikusok). Ennek eredménye gyakran az hogy érdekes kérdést tálalnak abszolút baromságokkal körítve, mint pl. a Popper-re való állandó hivatkozás a társadalmi kérdések esetében. Kovács mint nyelvész nem esik ilyen hibába és nagyon egyedi módon sikerül új technikákat alkalmaznia nyelvészeti kérdésekre. Ritka, de nemzetközi viszonylatban is új, egyedi kutatást ismerhetünk meg ezt a könyvet olvasva!

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

1 komment • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr187508376

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Mariya 2021.12.25. 12:44:44

Hello! Nice to meet you, I say. The name of the community I run is windows 7 not genuine fix, and the community I run contains articles similar to your blog. If you have time, I would be very grateful if you visit my site: www.mygeekshelp.com

www.mygeekshelp.com/how-to-fix-windows-7-not-genuine-error/
windows 7 not genuine fix
windows 7 genuine validation error
windows 7 genuine fix
windows is not genuine
süti beállítások módosítása