HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Jobb szentimentelemzés deep learning használatával

2014.08.12. 09:34 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: nyelvtechnológia szentimentelemzés deep learning

A legtöbb mai szentimentelemző rendszer valahol a 80%-os pontosság környékén mozog manapság, ami nem rossz, de "van hely a javulásra". A Stanford Deeply Moving: Deep Learning for Sentiment Analysis projektje 85% felé viszi a pontosságot a deep learning bevetésével, érdemes egy kicsit közelebbről is megvizsgálni módszerüket.

2014-08-10 17.33.20.png

A jelenleg elérhető szentimentelemző megoldások vagy valamilyen klasszifikációs (általában bayesiánus) megoldást használnak, vagy pedig szótárakat vetnek be. Mindkét irányzat figyelmen kívül hagyja a nyelvtani szerkezetet. A szótári módszernél manapság egyre gyakrabban vetik be az ún. shiftereket, azaz a módosítók (pl. negáció) figyelését is, de ez ritkán lép túl a pár soros szóláncokon. Továbbra is komoly gondot jelent a szentiment tárgyának azonosítása, az irónia és a metaforák kezelése. Úgy tűnik, ezen problémák megoldásához a nyelvtani szerkezet, sőt a szemantika vizsgálata is elengedhetetlen.

 

A stanfordi kutatók abból indulnak ki, hogy a nyelv kompozícionális, azaz egy kijelentés jelentése függ tagjainak jelentésétől és az összetétel módjától. Ezért megoldásuk a mondatok szerkezeti szinten történő szentimentelemzésére épít. A Rotten Tomatoes mozi kritikákat tartalmazó adatbázisát dolgozták fel annotátorok segítségével. Az egyes mondatokat a Stanford CoreNLP-vel parsolták (szintaktikailag elemezték) és a Mechanical Turk-ön toborzott felhasználók segítségével az elemzési fák egyes elemeihez szentimentértékeket rendeltek. Érdekes, hogy a mondatrészek hosszának növekedésével csökken a neutrális elemek száma, illetve a szélsőséges (nagyon pozitív, nagyon negatív) értékek aránya minden hossz esetében viszonylag alacsony.

2014-08-10 17.29.09.png

A szentimentértékekkel annotált treebank (azaz a szintaktikailag elemzett és szentimentinformációval is felcímkézett mondatok halmaza) tréningadatul szolgált több gépi tanulási algoritmusnak. Az ún. recursive neural tensor network (egy, a neurális hálókból származtatott eljárás) lett a legjobb ezek közül, ami az ötfokú szentimentelemzési feladatokban 80, a pozitív-negatív besorlás során 85.4 százalékos pontosságú eredményeket produkált.

 

Az eredmények tükrében úgy tűnik, a nyelvtechnológiába is megérkezett a deep learning! A magyar deep learner szentimentelemzők hivatalos dala pedig ez lesz:

 

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr326593013

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása