HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Magyar politikai blogszféra - általános jellemzők

2014.08.07. 08:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: keresés politikai blogok tartalomelemzés hálózatelemzés

Előző posztunkban bemutattuk az adatok beszerzését és az egyszerűsített gráf főbb jellemzőit, ezért végre rátérhetünk a rendes, irányított gráfnak a bemutatására. A posztban a gráfok csomópontjait nem címkéztük, a felcímkézett gráfok nagyobb felbontásban megtalálhatók itt, az url-ek kódjait pedig ezen táblázat segítségével oldhatja fel a kedves olvasó.

directed_authority.png

Az irányított gráfnak 1002 csomópontja van, ezek között 3190 link található. Mivel gráfunk irányított, az A-ból B-be és a B-ből A-ba mutató kapcsolatok között különbséget teszünk. Fontos kiemelni, hogy jelen esetben a linkelés az oldalon található főszövegben történő hivatkozást jelent. A legrövidebb utak átlagos hossza 3.609506, a gráf átmérője pedig 7. A gráf ki- és befokszámainak eloszlását az alábbi ábrák szemléltetik.

directed_degree_frequency.png

directed_log_log_degree_dist.png

Gráfunk nem összekapcsolt, azaz nem érhető el egy adott pontból bármelyik másik pont. Az alábbi ábrán is láthatjuk, akadnak elszigetelt részei a gráfnak.

directed_hits.png

Az egyes csomópontok mérete itt a HITS algoritmus alapján számítottuk érték adja, ami tkp. azt jelenti hogy az élek mentén mennyire jelentős egy adott csomópont, milyen "továbbjutási lehetőségeket" biztosít. Látható, hogy ezek a hubok középen, nagyon sűrűen helyezkednek el, továbbá a gráf nagy része egy összefüggő egészet alkot, ez az "óriási összefüggő komponens", ami 997 csomópontot és 3188 élt foglal magában, legrövidebb utainak átlagos hossza 3.609511, átmérője pedig 7. A HITS algoritmussal súlyozott csomópontokat megjelenítő ábránk most így néz ki:

 directed_gc_hits.png

A forgalmas csomópontokat a magas be-fokszám jellemzi. Hasonló képet kapunk, ha a HITS továbbfejlesztett változatát a PageRank-et alkalmazzuk.

directed_gc_authorities.png

Látható, hogy a gráf legtöbb elemét a HITS és/vagy a PageRank algoritmus alapján magasra értékelt csomópontok kötik össze, ezek az ún artikulációs pontok, melyeket ha eltávolítunk a gráfból, akkor egy nagyon elszigetelt világot kapunk, amiben alig vannak kapcsolatok (865 csomópont között csupán 76 él!).

directed_community.png

Az artikulációs pontok megkeresését többek között arra szokták használni, hogy egy hálózat gyenge pontjait megtalálják, mivel ezek kiiktatásával megszakítható a legtöbb csomópont között az összeköttetés. Esetünkben ezek a pontok azok a források, amikre sokan hivatkoznak, úgy tűnik ezek az oldalak tematizálják a közbeszédet és miképp az alábbi ábra mutatja, egy összefüggő, rendesen összekapcsolt hálózatot alkotnak. 

directed_articulation.png

Az artikulációs pontok száma csupán 132 és 784 kapcsolat található közöttük. A legrövidebb utak hosszának átlaga 2.686464, a gráf átmérője pedig 5. Az artikulációs pontok listája megtalálható itt.

 

Természetesen az artikulációs pontok jelentős része ún tipikus "linktemető", azaz olyan oldal, amire szeretünk hivatkozni, pl a Wikipedia, Google, főbb híroldalak. Ezek egy jelentős része inkább mint hivatkozási pont szolgál a politikai blogok esetében, kérdés viszont hogy a többi oldal mint artikulációs pont tényleg felel-e az információ áramlásáért, képes-e hatni a hálózatban megjelentő topikokra. Ennek megválaszolásához a tartalomelemzést fogjuk segítségül hívni!

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr256562591

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása