HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Adatra fel!

2013.10.08. 08:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: open data open knowledge school of data open learning

Itt a big data, Hal Varian is megmondta, hogy a 21. század legszexibb foglalkozása lesz a statisztikus, de elveszettnek érzi magát a kedves olvasó az adatok tengerében és zavartan bólogat miközben adatújságírásról, Pearson korrelációról vagy éppen Kendall tauról beszélnek hipszter ismerősei? Megnyugtatjuk, nagyon kevesen értik miről is szól az adatok kora, még kevesebben vannak azok, akiknek volt kb. 60. 000 USD a zsebükben egy a UC Berkeley data science mesterképzéséhez hasonló diploma megszerzéséhez. Jó hírünk is van, ha szorgalmas a kedves olvasó, akkor a józan paraszti ész mellé csak egy laptopra és internethozzáférésre van szüksége ahhoz, hogy megértse a nagy szavakat és saját maga is vizsgálhassa az adatokat - nem mellesleg saját tapasztalatunk szerint ezzel már többet fog tudni, mint a legtöbb önjelölt szakember. 

school_of_data.png

Az Open Knowledge Foundation School of Data programja remek alapozó kurzust kínál, amit tényleg bárki elkezdhet, aki tud egy kicsit angolul és rendelkezik megbízható IT felhasználói alapismeretekkel (pl. tudja hol keresse a táblázatkezelő szoftvert a gépén, képes telepíteni önállóan egy programot). Az alapozó kurzust érdemes végigcsinálni, a leckék nem túl rövidek és nem emészthetetlenül hosszúak. Haladóknak érdemes egy Data Expedition-höz, azaz adatfelfedező akcióhoz csatlakozni. A School of Data annak ellenére, hogy alig egy éves, máris rengeteg használható anyagot tartalmaz. Egyetlen hátránya, hogy az alapozó kurzus és az expedíciók szintje között nincs anyag, sokak számára nehéz lehet az egyszerű feladatok után hirtelen éles bevetésre menni, de állítólag a csapatok segítőkészek és nem szólják le a zöldfülűeket.

djh-facing-left3.png

"Az adatokkal történeteket kell mesélni" mondat minden rendes big data könyvben, cikkben és beszélgetésben előjön. A kérdés az, hogy hogyan csináljuk ezt! Ehhez ad tippeket az ingyenesen hozzáférhető Data Journalism Handbook.

odhb.PNG

A nyílt adatokról sokat hallunk manapság, de mit is jelent az, ha egy adathalmaz nyílt? Az Open Knowledge Foundation Open Data Handbook-ja ebben segít eligazodni. Kezdőknek elsőre a függeléket ajánljuk, ami gyorsan eligazít mindenkit a leggyakrabban használt fájlformátumok és licencek világában. 

cmuoli.PNG

A statisztika nem kerülhető meg, ha valaki adatokkal foglalkozik. A Coursera, az edX és a Udacity is ajánl remek bevezető kurzusokat, érdemes a linkeket követni és szétnézni az oldalakon. Mi most a CMU Open Learning Initiative ajánlatára hívjuk fel a figyelmet. Ezek minőségükben messze a többi felett állnak és sokkal kezdőbarátabbak is, az pedig csak hab a tortán, hogy bármikor el lehet kezdeni őket és mindenki a saját tempójában haladhat az anyaggal. A Statistical Reasoning kurzus inkább "filozófiai" és igyekszik a valószínűségi és statisztikai gondolkodás hátterét megvilágítani, a Probability and Statistics pedig gyakorlatiasabb (érdemes mindkettőt elvégezni!)

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

1 komment • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr525555275

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása