HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) lda (10) LDA (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Yandex Wonder - ami a Facebook Graph Search szeretne lenni

2013.01.26. 12:58 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: mobil mobil keresés Facebook Graph Search Yandex Wonder

Alig egy hete indult el a Facebook Graph Search. A hírre mindenki felkapta a fejét, van aki szereti, de jelen poszt szerzője inkább szkeptikus ezekkel a hangokkal szemben. Mindeközben a Yandex Labs munkatársai elindították saját közösségi médiás keresőjüket, a Wonder-t. De mielőtt bárki ki tudta volna élesben próbálni, az egyik Yandex kutató bejelentette, hogy a Facebook blokkolta az alkalmazást, pont akkor, amikor a Graph Search elérhetővé vált számára (a sors fintora?)

Az egészben a legérdekesebb, hogy a Wonder tkp. a Graph Search egy sokkal jobban végiggondolt megvalósítása a mobilinternetezés korában. Érdemes három percet rászánni a bemutató video megtekintésére.

Wonder by Yandex Labs from Maxim Grinev on Vimeo.

 A Wonder a Facebook és a Twitter mellett egyéb közösségi oldalakkal is - mint pl. Foursquare, Instagram,  Spotify, stb. - összekapcsolja a felhasználó profilját.Természetes nyelven kereshetünk ezután, akár gépelve, vagy a beszédfelismerésnek hála, saját hangunkat használva.

wonder01.png

Egyértelműen látszik, hogy a Nuance végzi a beszédfelismerést a rendszerben. (Erről bővebben lásd régebbi posztunkat.)

wonder02.png

Az előre kibányászott témák az iPhone képernyőjén nagyon jól böngészhető sorokba halmozódnak (stack).

wonder03.png

Ha pl. egy ismerőseink által ajánlott étteremről szeretnénk több információt megtudni, a kiválasztás után egy informatív panelen láthatjuk róla a fontosabb információkat, ha asztalt szeretnénk foglalni, akkor rögvest hívhatjuk is a megjelenített számot.

wonder04.png

Az ismerőseink által hallgatott zenékről is egy szép összefoglaló jelenik meg, mely segítségével belehallgathatunk az ingyenes kedvcsinálókba, vagy az iTunes-on meg is vásárolhatjuk a minket érdeklő számokat.

wonder00.PNG

A Yandex white paper alapján látható, nem egy monolitikus rendszert alkottak, hanem kreatívan használták az elérhető API-kat. A "varázslat" a természetes nyelvi query-k SQL lekérdezéssé formálásában rejlik, valamint a Graph Search-nél sokkal jobban átgondolt dizájnban.

Természetesen a Facebook-nak mint cégnek joga van blokkolni a Yandex alkalmazását, habár ennek nincs sok értelme, mivel a cég bejelentése szerint csupán egy kísérletről van szó. A Facebook-kal szemben sokszor felhozzák, hogy nem tud mit kezdeni a mobil megjelenéssel, most inspirációt nyerhettek volna, de inkább megijedtek a verseny lehetőségétől.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr165044723

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása