HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

newsle - közszájon forog

2012.08.14. 12:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: keresés realtime valósidejű keresés newsle

Úgy tűnik ez a nyár a valósidejű keresésről szól. Ezen a héten a newsle-t vettük górcső alá. Nagyon érdekes megközelítést alkalmaz a newsle, ugyanis személyekre fókuszál, s a barátainkkal, kedvenc hírességeinkkel kapcsolatos híreket gyűjti.

newsle00.png

Jelenleg regisztrálhatunk egy email címmel, Facebook vagy LinkedIn azonosítóval.

newsle03.png

Bármelyik útját is választjuk a regisztrációnak, később még társíthatjuk közösségi médiás fiókjainkat a newsle-val.

newsle04.png

Szintén nagy előnye az oldalnak, hogy a gmail címjegyzékünket is importálhatjuk az oldalra, s így azokat is figyelemmel kísérhetjük, akikkel levelet ugyan váltottunk, de a közösségi hálókon nem vagyunk kapcsolatban.

newsle05.png

Belépés után a képernyő nagy részét az ismerőseinkkel kapcsolatos hírek foglalják el a "Friends" fül alatt. Baloldalt egy ad hoc osztályokba sorolva "leghíresebb" ismerőseink, egyéb trendi személyek és további híres személyek között bóklászhatunk.

newsle06.png

A "trending" és híres kategóriában szűkíthetjük a minket érdeklő emberek körét.

newsle08.png

Áttérhetünk az "Everyone" fülre is, ám akárhogy próbálkoztunk itt nem láttunk nagy különbséget az előző oldalhoz képest. Ránézésre úgy gondoljuk, hogy az itt megjelenített információ többé-kevésbé véletlenszerűen tér csupán el a "Friends" fültől.

newsle09.png

Lehetőségünk van böngészni az emberek, jobban mondva a hozzájuk kapcsolódó hírek között.

newsle10.png

Létrehozhatjuk saját adatlapunkat is. Különösen tetszett, hogy a Twitter fiókunkat is megtalálta a newsle rá se kérdezve azonosítónkra közben.

newsle12.png

A keresés tényleg időben releváns tartalmakat talál meg, több személyre is rákerestünk és bizony még a magyar politikusokkal is remekül elboldogul. De a legjobban a celebekkel kapcsolatos információkat lehet követni ezen az oldalon.

Nyilvánvaló, hogy igény van a valósidejű keresésre, hisz a rt.ly, a bottlenose és a newsle is sikeresen vont be kockázatitőkét. Egyértelmű iránynak tűnik a közösségi média alkalmazása is, sőt a newsle megközelítése kifejezetten ötletes. Érdekes végiggondolnunk azonban milyen "híreket", információkat kapunk így, mennyire bízunk a közszájon forgó hírekben a való életben. Mi a pletyka?

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

2 komment • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr294710440

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Zoltán Varjú · http://szamitogepesnyelveszet.blogspot.com/ 2012.08.15. 09:58:11

Természetesen nem, ahogy írtam is politikusokra, közszereplőkre is lehet keresni vele és ha társítjuk FB vagy LinkedIn fiókunkat a newslehez, akkor barátainkra is kereshetünk (itt nem róluk találunk persze híreket, hanem inkább arról hogy ők mit olvastak, mit osztottak meg).
süti beállítások módosítása