HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Keresők a böngészőben

2010.05.07. 13:11 Szerző: siklosib Címkék: firefox internetes keresés iexplorer keresés böngészőből kereső mező kereső teszt

 Az internetes keresés nem egy önmagában élő műfaj. Nagyon ritka az az eset, amikor valaki különösebb cél nélkül csak azért ül le a gép elé, hogy mindegy mit, csak valamit keressen. Ebben az esetben nem számít az a három-négy kattintás, új oldalak megnyitása, ami elvezet odáig, hogy a keresést el lehessen kezdeni.

Az esetek többségében azonban nem ez a jellemző. Amikor keresünk valamit, az csak egy kiegészítés, információszerzés azzal kapcsolatban, amivel éppen foglalkozunk. Nagyon futurisztikus megközelítésben az volna a legkényelmesebb, ha már a gondolatainkat is érzékelné a számítógép és ahol valamilyen ismereti hiányosságot észlel, a szükséges információkat azonnal automatikusan megjeleníti.

Itt még nem tartunk, de a legnépszerűbb böngészők bizonyos mértékben egyszerűbbé tehetik a keresés folyamatát a beépített kereső mező használatával. Fontos szempont a kényelem, de mit sem ér, ha nem a megszokott keresőinket használhatjuk. Természetesen erre is van mód.

Firefox

A beépített kereső mező a böngésző jobb felső sarkában található. A sor elején a kis nyilacskával lenyitható a jelenlegi telepített keresők listája. Itt választhatjuk ki, hogy éppen milyen speciális, vagy általános keresőt választunk. Már itt megéri eltárolni a leggyakrabban használt keresőket, hiszen nincs szükség mindig újabb lapok megnyitására, innen rögtön a kiválasztott mód szerint kereshetünk.

 

 

 

 

 

Keresőszolgáltatások kezelése menüpont további keresők hozzáadására, illetve a már beépült keresők sorrendjének meghatározására ad lehetőséget.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A „További keresők letöltése” linkre kattintva megjelenik a Firefox kiegészítők listája, ahol böngészéssel vagy kereséssel találhatjuk meg kedvenceinket. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A kiválasztott kereső „Add to Firefox” gombjára kattintva a kereső be is épült, könnyen, gyorsan használhatóvá vált.

IExplorer

Ennél a böngészőnél a személyre szabhatóság kevésbé rugalmas, mint az előző társa esetén, de itt is van lehetőség keresők beállítására. Szintén a böngésző jobb felső sarkában található a keresőmező.

Itt a mező jobb oldalán van a lenyitható menü, ahol szintén választható a használni kívánt kereső, illetve a „Keresésszolgáltatók kezelése” pont a további beállításokhoz visz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A listában szereplő keresők sorrendjén és az alapértelmezett kereső kiválasztásán lehet állítani, illetve itt is tölthetünk le továbbiakat a microsoft kiegészítő gyűjteményéből, ahol az „Add to Internet Explorer” gomb indítja el a telepítést.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ezek a lehetőségek a mindennapi kényelmes használatot segítik elő, fontos szempont tehát a felhasználói élmény figyelembe vétele. Ennek érdekében érdemes a bevált keresőket  a letöltési linknél megtalálható elérési lehetőségen keresztül értékelni, illetve ismerőseinknek tovább ajánlani.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

1 komment • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr721981616

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Romit 2010.05.09. 14:08:19

Opera

Bármely kereső text mezőjére lehet keresőt létrehozni. Érdemes kulcsszót megadni, így ekkor a böngésző címsora lesz a kereső beviteli mezője. Pl. a címsorba beírt ". alma" szövegre - alapbeállításként- a google az alma szóra keres rá. Nálam a "sztaki ___" egyből a találatot doja fel. Magyarul sokkal egyszerűbb az Opera megoldása, nem kell semmit sem letölteni, installálni.
süti beállítások módosítása