A miner.hu magyar kereső oldal szolgáltatása két fő irány köré szerveződik.
Az első kiemelendő funkciója a blogkereső. Manapság mindenkinek lehetősége van arra, hogy véleményét, tudását, gondolatait közzé tegye a weben, teljesen szabad formában saját blogján keresztül. Éppen ezért nem feltétlenül biztos, hogy tökéletes és teljesen megbízható adatok tömkelege tárul elénk, de ez a hétköznapi élet kérdéseire vonatkozóan gyakran előny. Gondoljunk például arra, hogy mi a különbség a Nagymama sokévi tapasztalata alapján, szájhagyomány útján terjedő receptjei és egy hivatalos szakácskönyv között… A miner blogkeresője segítség lehet a modern kor „szájhagyományában” való eligazodásra.
A keresés az automatikusan figyelt, elsősorban magyar nyelvű blogokban történik. Lehetőség van a keresés során a téma leszűkítésére is adott kategóriák szerint, mint pl recept, gasztro; film, sorozat; tudomány; könyv stb.
A második említésre méltó megvalósítást a webkereső képviseli. Itt már nem egy adott műfajban lehet keresni, hanem a nagy keresőmegvalósításokhoz hasonlóan általánosan, a teljes weben. A miner gazdája, Bártházi András, egyfajta szemantikus keresés megvalósításával próbálkozik. A beírt kifejezés alapján a találati eredmények nem csak a kulcsszavaknak megfelelően rendeződnek, hanem a keresés témája határozza meg. Elsősorban a Wikipedia szemantikus adatbázisa, valamint más hasonló adatbázisok alapján épült szótár segítségével meghatározza a rendszer, hogy az adott kifejezés miről szól. Például Budapest esetén felismeri, hogy városról van szó, ennek megfelelő találatok kerülnek első helyre, de ugyanígy személyek esetén, sőt egy egyelőre inkább demo verzióként működő lehetőség során akár „Mikor született Petőfi Sándor?” kérdések beírása során is „értelmezi” a kereső felhasználó szándékát.
A szemantikai szótár alkalmazása mellett a kereső kiegészül aktuális, friss adatokra épülő információkkal, így például friss hírek, blogbejegyzések témái súlyozzák az eredmények rangsorát. Ennek köszönhető, hogy például Michael Jackson-ból három is létezik, de az aktualitások, beszédtémák alapján a megfelelő találatot kapjuk.
A blog és az általános kereső összehasonlítása során jól látszik a felhasználhatóságban rejlő különbség. Például „Pázmány Péter” nevére keresve a webkeresőben számos információt találhatunk az életéről, munkásságáról, míg ugyanerre keresve a blogokban sokkal inkább megjelenik a Pázmány egyetem gólyabálja, Pázmányos konferenciák, stb.