HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Nem a Google lesz a Firefox 3.1 alapértelmezett keresője az orosz változatban

2009.01.12. 15:18 Szerző: Kereso75 Címkék: google firefox yandex

Most jelentette be mindezt Harvey Anderson a Mozilla alapítvány alelnöke a blogján, ami magyarázata szerint annak az elismerése, hogy az orosz felhasználók a Yandex keresőt preferálják alapértelmezett keresőként.

Számomra ez egészen másról szól. Azt gondolom a Google Chrome előtti korszakban egy ilyen lépés szóba sem jöhetett volna a Mozillánál. Nagy kérdés volt, hogyan alakul a Google és a Mozilla viszonya a Chrome megjelenésével, ami a Mozilla számára nem túl örömteli bejelentés volt, lévén a Google az egyik fő támogatójuk. Ez a még aprónak tűnő lépés mutatja, hogy milyen irány várható.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

7 komment • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr48872940

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Rung András · http://www.twitter.com/rungandras 2009.01.13. 10:36:26

na jó, de ha a google-nek van saját keresője miért is támogatná egyáltalán a mozillát. Mondjuk talán úgy gondolhatja, hogy együtt kinyírják az explorert és utána megveszi/végez vele/összeolvasztja. Amíg nem lesz 20% alatt az explorer, addig nem hiszem, hogy a chrome nekiront a mozillának. Inkább pumpolják tovább, hogy hadd nyírja az explorert.

Kereso75 · http://kereses.blog.hu 2009.01.13. 12:43:30

Bocsánat, véletlenül kitöröltem fatsoe kommentjét:
@Rung András: eddig ok, ebben egyet értek, de az a baj hogy akkor ezzel a mozilla is tisztában van... talán arra pályáznak hogy a google mindenképp támogatja őket, akárhogy viszonyulnak hozzá... másrészt megnézném hogy a firefox 3.1-et telepítők hány %-a állítja át kapásból google-re a keresőt

Kereso75 · http://kereses.blog.hu 2009.01.13. 12:44:25

A google-re állítással kapcsolatban elkerülte talán a figyelmedet, hogy csak az orosz változatról van szó, márpedig ott nem a Google a piacvezető kereső.

Rung András · http://www.twitter.com/rungandras 2009.01.21. 12:48:57

értem, az viszont szerintem a mozillától hiú remény, hogy a google örökké támogat, a google akkor támogat, ha ez az érdeke, az is csak egy cég. Ha a mozilla nem kell szövetségesnek, akkor már nem támogat. Gondolom a mozillának az a nagy baja, hogy ott a közös ellenség, de tudja, ha megnyerik a háborút, akkor ő lehet a következő áldozat. Persze a googlenek jól jöhet, ha a firefox-explorer páros helyett chrome-firefox páros osztozik a piacon. Megvan a demokrácia látszata, piaci verseny meg minden, a mozilla meg mint vazallus ellehet.

Kereso75 · http://kereses.blog.hu 2009.01.21. 15:34:20

Pont ezt mondtam: "Ez a még aprónak tűnő lépés mutatja, hogy milyen irány várható."
A Mozilla számára is világossá vált, hogy a Google kihátrál mögüle, tehát jobban teszi, ha alternatív támogatók után néz.
Már várom mikor jön egy cseh, koreai vagy kínai megállapodás az ottani piacvezető keresőkkel. Teljesen logikus lépés lenne a Mozilla részéről.

Klíma Király · http://www.szegedklima.hu/ 2009.04.20. 21:48:40

Sziasztok!

mert mennyi a chrome a világ szintem, Nálam 1,5%.
én speciel nem használom ...

Mondjuk ha valaki megmondaná az új firefoxban miért nem lehet a nyilakat használni meg PgUp PgDn ... csak a kurzor megy táblában ... ezért még nem dobom el a Firet ...de közel áll hozzá...
süti beállítások módosítása