HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Képzelt betegek: hipochondria 2.0

2008.11.25. 14:49 Szerző: Kereso75 Címkék: egészség egészségügy dokim.hu egészség kereső

Már régóta tudjuk, hogy a kockázatok és mellékhatások tekintetében feltétlenül meg kell kérdeznünk kezelőorvosunkat, de vajon az internetes egészségügyi információknak nem lehet valamilyen mellékhatása? A Microsoft Research most novemberben publikált kutatási eredménye szerint nagyon is.

Azt találták, az internetnek megvan az a veszélye, hogy akiknek nincs orvosi, egészségügyi képzettségük, túlságosan is félni kezdenek valamilyen képzelt betegségtől. Különösen igaz ez akkor, ha öndiagnózisba kezdenek, vagyis maguk próbálják megállapítani a pontos betegségüket a tüneteik alapján. A jelenséget cyberchondria névvel illették a hipochondria mintájára.

A internetes keresés különösen félresikerülhet, mert könnyebben rátalálhatnak egészen ritka vagy súlyos betegségekre is, amelyeknek teljesen hétköznapi tünetei vannak, és aztán az erre hajlamosak könnyen be is képzelik azt maguknak.

Végül három jótanács egészségügyi információk kereséséhez:

  • Igyekezzünk meggyőződni az olvasottak forrásának megalapozottságáról. Az interneten sok hiteltelen, megbízhatatlan információ is fellelhető. Különösen legyünk óvatosak akkor ha az információközlő anyagilag közvetlenül érdekelt a kérdésben. (Pl. Mérlegeljük mennyire várhatunk teljeskörű tájékoztatást a kozmetikai kezelések mellékhatásairól egy kozmetika honlapján)
  • Nézzük meg mikori keltezésű az információ (minél újabb, annál jobb).
  • Keressünk olyan helyen, ahol csak ellenőrzött forrásokból találunk meg lapokat. Ilyen angol nyelven például a HealthLine, vagy magyarul az általunk fejlesztett dokim kereső.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

5 komment • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr45787849

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Algo 2008.11.25. 16:32:12

Sajnos ez igaz.....en mar diagnosztizaltam mgamnak rakot :-)
azota soha tobbet kozelebe se megyek ilyen oldalaknak....plane nem ondisagnosztizalok...

allasaneten · http://www.allasaneten.info 2008.11.25. 16:43:53

Maradok a jó öreg természetes cuccoknál, vagy a dokimnál :D

Mikrobi 2008.11.25. 17:11:20

Én a múltkor egy olyan ritka betegséget diagnosztizáltam magamon, hogy meg se találtam a neten.

Harv 2008.11.25. 17:25:58

Ja ez a rák dolog nálam is volt. Aztán rettegve elmentem a bőrgyógyászhoz, de amilyen hülye vagyok komolyan, már azon gondolkoztam hogy kire mit hagyok a végrendeletemben. Aztán a doki adott rá egy kencét és két hét alatt leszáradt. A Rák :))

Jóföldi Endre · http://kereses.blog.hu 2008.11.26. 07:52:10

Mikrobi, mi volt az a betegség?
süti beállítások módosítása