HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Időutazás: Interjú a Google alapítóival. 1999-ből

2008.09.15. 14:29 Szerző: Kereso75 Címkék: google

Nagyon érdekesnek találtam azt a 9 éve készített interjút, amit az übergizmo adott közre a napokban. 

Önmagában a keresésben akkor még nem látszott, hogy milyen az igazi potenciál, hiszen Larry-ék még véletlenül sem az Excite vagy az Altavista keresőket látták utolérendő cégekként, hanem más online vállalkozásokat. Aztán a kereséssel kapcsolatban ott volt a nagy kérdés, amire akkor még ők sem tudták a választ, hogyan is lehet mindebből pénzt keresni, leszámítva persze az akkor még korlátlan aranybányának tűnő részvénykibocsátást.

Tanulságos az is, már akkor milyen fontosságot tulajdonított annak, hogy az alkalmazottak számára minnél jobb környezetet tudjanak biztosítani, amire máig legendásan nagy figyelmet szentelnek. Lehet tanulni tőlük.

Néhány konkrét részlet:

Hol látjátok magatokat, mondjuk 5 év múlva?

Sergey: Sok víz lefolyik még addig a Dunán. Sok hasznunk lesz még addig, a pénzügyin túl is. Például tapasztalatokat szerzünk. Ha egy másik céget szeretnénk majd kezdeni, elég könnyen megtudjuk majd tenni, hiszen mindenkit ismerünk már ebben az iparágban… Azt gondoljuk, hogy megvan a keresőnkben a potenciál arra, hogy örökre megváltoztasson dolgokat. 

Mik a fő részei a munkátoknak?

Sergey: Tobb olyan fő része van, amitől szeretnénk megszabadulni. Próbáljuk átterhelni az alkalmazottakra, de még mindig mindketten sok programozási munkát is végzünk.
Aztán sok időt töltünk más cégekkel és kockázati tőkebefektetőkkel beszélgetve. mindennel, amit stratégiainak érzünk. Aztán valamiféle stratégiai tervezést is csinálnunk kell a cég számára.
A többi dolog, amit még csinálunk, hogy kivisszük a szemetet, kaját hozunk, biztosítjuk, hogy rendbe legyenek a telefonvonalak, számítógépeket rendelünk, és gondoskodunk minden másról.
Hétfőtől kezdve 6 teljes idejű alkalmazottunk lesz. Ezen a héten 5 van, múlt héten még 4 volt. Azt gondolom egy darabig még ilyen tempóban fog menni a növekedés.

Aztán a végcél a nyilvános részvénykibocsátás?

Larry: Természetesen, igen.
Sergey: Többfelé vihetjük még a Google-t. Lehet, valaki felvásárol bennünket, és mi tovább folytatjuk a munkát. A másik lehetőség a részvénykibocsátás. Jobb lenne a saját lábunkon megállni, de mindkettő elképzelhető.

Van bármilyen bevételetek most?
Sergey: Jelenleg ezen gondolkodunk… Valamiféle hirdetést felrakhatnánk. A lényeg, hogy olyan legyen, ami hasznos és nem lassítja le az oldalt. Így nem riasztjuk el az embereket, mégis lesz valamilyen bevételünk. Egy másik lehetőség a co-branding, hogy techniaki hátteret biztosítunk más oldalaknak.

Egy szintre tudtok kerülni az AltaVista, Excite és más hasonló már jól bejáratott keresőkkel?
Sergey: Nem. Mi a Yahoo, Amazon, AOL cégekkel szeretnénk egy szintre kerülni. Az AltaVista vagy az Excite nem tűnnek ma sem nyerőnek.
Kérdés sem merülhet fel, hogy az elsőszámú szereplővé akarunk válni a keresésben. És úgy gondolom, hogy ezt meg is tudjuk valósítani, nem is sokára. Hogy mi lesz azután azt nagyon nehéz megjósolni.
Nincs ok arra, hogy ne tekintsük magasra. Ha jól csinálod a dolgokat, mindenkit átugorhatsz.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

2 komment • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr93664482

Trackbackek, pingbackek:

Trackback: Propeller 2008.09.15. 19:28:38

Interjú a Google alapítóival. 1999-bőlAzt tudjuk mi lett belőle, de mit gondoltak akkor?

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

alien24 2008.09.17. 15:36:10

volt onbizalom :) igy utolag okkal

Kereso75 · http://kereses.blog.hu 2008.09.17. 15:42:06

Persze azt tudni kell, hogy Amerikában ez nem olyan meglepő gondolkodásmód. Ők egyszerűen tényleg elhiszik magukról, hogy a legjobbak. Nekünk ez nem nagyon megy itt Magyarországon, pedig szükséges egy jó nagy adag önbizalom a sikerhez.
süti beállítások módosítása