HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

A Twitter belép a tartalomiparba?

2013.06.10. 08:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: tartalomipar Twitter adatújságírás Vine

Simon Rogers, a The Guardian datablog és datastore szerkesztője átigazolt a Twitter-hez, ahol Data editor munkakörben dolgozik immár.

Rogers 1998-tól dolgozott a Guardian-nél és aktív részese volt a brit lapnál bevezetett "digital first" irányzatnak. A 2009-ben elindított datablog szerkesztőjeként  az adatújságírás műfajának egyik megteremtője és egyben legismertebb arca. Hogy mit is fog pontosan csinálni új munkahelyén? Erről lakonikusan csak ennyit írt:

Twitter has become such an important element in the way we work as journalists. It’s impossible to ignore, and increasingly at the heart of every major event, from politics to sport and entertainment. As data editor, I’ll be helping to explain how this phenomenon works.

And I can’t imagine a better job than getting to tell stories based on some of the most amazing data around.[forrás]

A találgatások szerint két lehetséges irány jöhet szóba. Az egyik szerint a Twitter a közösségi média hírfolyamaira alapozott hírolvasóval szeretne előjönni. Ebben mi kevésbé hiszünk, mivel a Twitter saját "Discover" névvel illetett megoldása közelében sincs a Prismatic vagy a bottlenose eszközeihez. További problémát jelent, hogy a hírfolyamra alapozott applikációk általában több oldalról szedik össze a cikkeket és nehéz elképzelni, hogy a Facebook vagy a Google "beengedi" a konkurenciát a saját portájára (pl. a Facebook pár hónapja a Yandex Wonder-t tiltotta le a Graph API használatáról). A LinkedIn-hez hasonló szerkesztett tartalom megjelenítése már valószínűbb, de témafelelősök felkérése és a sztorik szerkesztése nem illik Rogers profiljához. Így mi azok mellett tesszük le a garast, akik szerint az adatszerkesztő feladata a Twitter felhasználói adatbázisára alapozott adatvezérelt hírek készítése lesz. A tartalom így pl. a londoni zavargásokat bemutató Guardian-LSE beszámolókra, vagy az arab tavaszt szinte élőben követő vizsgálatokra fog hasonlítani. A jövőben az olyan események, mint a törökországi tüntetések szinte "élőben" kerülnek közvetítésre hiszen a Twitter-nél "házon belül" nagyon gyorsan el lehet majd dönteni, mely felhasználók számítanak biztos forrásnak, a helyi tudósítások közül ki lehet szűrni, melyek generálják a legtöbb megosztást, látni lehet ki milyen adatokra hivatkozik stb.

A Twitter kora ellenére még mindig úgy viselkedik mint egy startup és mer kísérletezni. Nagyon reméljük, hogy sikerül valami újat hoznia a cégnek a tartalomiparba. A Vine beágyazott videóit szeretik a felhasználók, de a hat másodperces mozgóképek nem tekinthetők sem paradigmaváltóknak, sem informatívnak.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr815349907

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása