HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Wavii - közösségi hírfolyam

2012.04.24. 12:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: adatok wavii adatújságírás

Korábban már bemutattuk a Wavii-t. Most, hogy már nem szupertitkos módon üzemel, egy kicsit közelebbről is megvizsgáljuk mit is tud.

A Wavii alapötlete egyszerű, hamár úgyis sokan a Facebook-on megosztott híreket olvassák, miért ne használjuk a közösségi hálót egy hírfolyam összeállítására. A lájkolások egész jól leírják egy felhasználó preferenciáit, ezek alpján lehet különböző érdeklődési köröket is felajánlani számára. Mivel egy rendes Facebook felhasználó amúgy is szeret lájkolgatni, a hírfolyamon is adjuk meg neki ezt a lehetőséget, így szépen magának taníthatja be a rendszert. Ez így leírva persze nagyon egyszerűnek és ötletesnek tűnik, de a képlet ennél sokkal bonyolultabb.

A választható témák oldalon elvileg olyan dolgok jelennek meg, melyek Facebook profilunk alapján érdekelhetnek minket. Azonban gyakran megesik hogy valahogy félresikerül ez az ajánlás, pl. gondolom Chris Jericho és a milanoi Scala azért került a nekem ajánlottak közé mert lájkoltam a Jericho tévésorozatot és a Scala programozási nyelvet. A frissítés ("Refresh") gombot nyomva új ajnlásokat kapunk, de ezek általában egyre távolabb állnak tényleges érdeklődéi körünktől.

Kapunk egy egyszerű és könnyen áttekinthető profilodalt is, sőt a Twitter-hez hasonlóan aszinkron (azaz itt nem a tényleges ismertség vagy barátság alapján választjuk ki kit követünk és ezt a viszonyt nem kell a követett személynek jóváhagynia, sőt nem kell visszakövetnie minket) követhetünk más felhasználókat. Hiába töltöttem hosszú perceket kétszer is azzal hogy kövessek embereket, ez nem jelent meg a profilomon. Lehet még nem működik ez a funkció élesben...

A hírfolyam spártai egyszerűsége nekem kifejezetten tetszik. Átláltható és egyszerű, az egyes hírekről csak a rövid leader, esetleg egy kép jelenik meg.

Több dolgot is tehetünk egy hírrel. Szerethetjük, utálhatjuk, elcsodálkozhatunk rajta. Ez talán túl sok. Annyi biztos hogy a rendszer tanul és egyre jobban kiszolgálja az ízlésünket ha szorgalmasan lájkoljuk vagy utáljuk a híreket. Ez viszont nem feltétlenül jó, hiszen így esélyünk se lesz valami érdekes újdonságot találnunk, vagy netalán nézeteinkkel ellentétes véleménnyel szembesülni. A filter bubble a Wavii esetében úgy gondolom valós veszély, ha valakit nem csak a saját kis világa érdekel, akkor válassza inkább a Prismatic-ot.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr914409603

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása