HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Felhasználói élmény címkék hamarosan a Google találatoknál

2020.11.17. 11:40 Szerző: Hódi Péter Címkék: keresés felhasználói élmény címkézés keresőmotor Google SEO AMP

google_felhasznaloi_elmeny.jpg

A Google bejelentette, hogy a keresési találatok megjelenítésekor új címkéket vezet be a jövő évtől. Ezek az indikátorok arról fognak információt nyújtani a keresést végzőnek, hogy az adott találat megkattintásakor megjelenő webhely milyen felhasználói élmény nyújt.

Mit jelent a felhasználói élmény a webhelyen?

Mindenki böngészett már végig weboldalakat, így tapasztalhatta, hogy vannak könnyen, egyszerűen használható vagy éppen zavaros, nehezen kezelhető és idegesítő hibákkal, hirdetésekkel és előugró ablakokkal operáló webhelyek.

Természetesen egy adott oldal megítélése szubjektív, éppen ezért a Google jól meghatározott, objektív mérőszámok segítségével fogja a webhelyeket értékelni, ezek pedig többek között az alábbiak:

  • mobilbarát-e az oldal
  • van-e biztonságos HTTPS elérés
  • webhely betöltődési sebessége
  • frissítési oldalsebesség
  • tolakodó, a kényelmes böngészést zavaró elemek mennyisége

A Google szerint a fenti mutatók figyelembevételével kialakított webhely-értékelés nagyban segíti majd a keresőmotor felhasználóit abban, hogy eldöntsék a keresési találatok közül melyik webhelyet keressék fel.

Mi várható?

Azt még nem közölte a keresőmotor-óriás, hogy élesben milyen megjelenésű indikátorok és hogyan fognak megjelenni az adott találatoknál. Lehetséges, hogy egy előnézeti kép segítségével adnak bepillantást a felhasználónak, de az is előfordulhat, hogy vizuális indikátor fogja jelezni, az adott webhely megfelel-e a Google felhasználói élménnyel szemben támasztott követelményeinek.
A Cég azonban előzetesen már megmutatott pár lehetséges megoldást, mint például az AMP (Google's Accelerated Mobile Pages) ikont, a lassú és a mobilbarát címkéket.

Érdemes lesz résen lenni!

Annak függvényében, hogy mikortól fogja bevezetni a Google a fenti újítást - tesztelési időszak után a bevezetés 2021 májusára várható - viszonylag kevés idő marad arra, hogy a weboldalak szerkesztői olyan változtatásokat tudjanak eszközölni, amelyek által az adott webhely pozitív besorolást kap majd.

Hogyan készüljünk fel?

A Google Search Console Core Web Vitals (alapvető webes vitals-mutatók) jelentése segít majd abban, hogy a tulajdonos megismerje webhelye teljesítményét a vizsgált területeken. Ezek figyelembevételével lesz érdemes változtatásokat végrehajtani.

Miként hat ez a Google találati sorrendre?

Az, hogy a fentiek valójában mekkora hatással lesznek a a Google találati rangsorra, még nem teljesen világos. Sok SEO szakértő úgy véli, hogy viszonylag kicsi lesz, mivel a felhasználói élményt már eddig is figyelembe vette a Google keresési algoritmusa.

google_seo.png

Ettől függetlenül érdemes lesz odafigyelni, hiszen nagy üzleti előnyt vagy éppen hátrányt jelenthet a weboldalunk besorolásában történő változás.

Fenti blogbejegyzésünk a Searchengineland angol cikke alapján készült.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

1 komment • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr8016288614

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

lucakovacs 2020.11.24. 10:55:27

Ez jó tudni! Eddig is sokat dolgoztam az oldalamon keresőoptimalizálás szempontjából és kíváncsi vagyok én milyen besorolást kapok. Ezen az oldalon seomagus.hu/ már nagyon sok hasznos információt olvastam, hogyan lehet még keresőbarátabb az oldalam. Szerintem a Google új változtatásával sokan versenyelőnyhöz jutnak majd.
süti beállítások módosítása