Most is, mint minden évben részt vettünk a szegedi Magyar Számítógépes Nyelvészeti Konferencián.
A Szegedi Tudományegyetem Informatikai Tanszékcsoportja tizennegyedik alkalommal rendezte meg 2018. január 18-19-én a Magyar Számítógépes Nyelvészeti Konferenciát. A konferencia a nyelvtechnológia területén végzett kutatások és eredményeik ismertetésének ad otthont. Fő célja az elvégzett vagy folyamatban lévő kutatások és fejlesztések legaktuálisabb eredményeinek bemutatása, de lehetőség nyílik hallgatói projektek, ill. a nyelvtechnológia ipari alkalmazásainak ismertetésére is.
A konferencia honlapja itt érhető el, a tanulmánykötet pedig innen tölthető le.
Magunk négy előadásban voltunk érdekeltek, amelyek a következők voltak:
1) Nyíri Zsófi, Szabó Martina Katalin, Ilyés Virág: Egy orosz nyelvű korpusz (NarRu) narratívaelemzése saját fejlesztésű szentiment- és emóciószótárakkal.
2) Lázár Bernadett, Szabó Martina Katalin, Vincze Veronika: Mozgást jelentő igék argumentumszerkezetének korpuszalapú vizsgálata.
3) Gulyás Attila, Szabó Martina Katalin, Ifj. Boros István, Havadi Gergő: A Rákosi-éra pártjegyzőkönyveinek feldolgozása, elemzése és vizualizációja szövegalapú kapcsolatháló-elemzési módszerekkel.
4) Gulyás Attila, Galántai Júlia, Szabó Martina Katalin, Szebeni Zea: A HuTongue spontán beszélt nyelvi korpusz leiratozásának és annotálásának minőségbiztosítási munkálatai.
Az orosz narratívaelemzéses dashboardunkat a konferencia demo szekciójában is bemutattuk.
Aki szeretne még egy posztot olvasni a konferenciáról, az talál egy nagyon jót itt.
Aki pedig szeretne többet hallani a HuTongue korpuszról vagy a Rákosi-projektről, jöjjön egy február 22-én a Hungarian Natural Language Processing Meetupra, a HTK nagyelőadójába 18:30.kor! Bővebb információt itt találnak a programról.
Nagyon jó volt, köszönjük a szuper szervezést! Jövőre is találkozunk! :)