Mik is azok a számok, mi az a Turing-gép, milyen problémákat tudunk számítógépek segítségével eldönteni? Megannyi nehéz kérdés, melyekre egy rövid könyvben találjuk meg a válaszokat. Mielőtt azt hinné valaki, hogy ez bizony nehéz olvasmány lesz, megnyugtatunk mindenkit; józan paraszti észnél több nem kell ahhoz, hogy ezen problémákon elgondolkodjunk a Good Math, A Geek's Guide to the Beauty of Numbers, Logic, and Computation segítségével.
Akit szimplán csak érdekel a számítástudomány és a matematika kapcsolata, az nem fog csalódni! Mark Chu-Carrol Good Math, Bad Math blogjának olvasói azonban tudják, a szerző szereti kódokkal is megtámogatni mondandóját, s a kötetben sincs ez másképp. Nincs minden fejezetben kód, sőt, alig-alig akad benne ilyen, de ahol van, ott nagyon jól illeszkedik a tartalomhoz. Persze azok akik nem szeretnek, vagy nem tudnak programozni nyugodtan átugorhatják azt a néhány kódolós részt, nem veszítenek semmit. És ez a legjobb a kötetben! Egyrészt olvasható úgyis, mint egy ismeretterjesztő könyv. Másrészt egy amolyan útmutató a manapság divatos témák között, típuselmélet, lambda kalkulus, Turing-gépek, véges állapotú automaták és a bestiárium összes alakja felsorakozik benne, de egyáltalán nem rémisztő alakban. Az egyes fejezetek alig pár oldalasak, könnyen olvashatóak, azonban mint minden matek/technikai könyv esetében illik időt szánni a felvetett problémák megemésztésére.
A funkcionális nyelvek iránt érdeklődőknek ez a könyv kötelező darab, mindenki másnak pedig remek szórakozást jelenthet eltölteni vele pár órát. Egyedül a Kindle verzióval van problémám, ami nem barátja a matematikai képleteknek, kódrészleteknek és a nagyobb ábráknak. Ajánlott az elektronikus verziót közvetlenül a kiadótól megvásárolni, mivel nem kérnek külön pénzt a különböző formátumokért.