HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Az angol bizony nem elég!

2014.04.15. 09:54 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: nyelvek nyelvtechnológia

Ma már minden angolul van! Aki nem tud angolul, az nem is létezik! Nem érdemes foglalkozni más nyelvekkel, ami számít az úgyis meg fog jelenni angolul! Az előbbi mondatok nem képezik hivatalos álláspontunkat, csupán az utóbbi időkben egyre gyakrabban hallunk ehhez hasonló kijelentéseket - és akik így vélekednek azok TÉVEDNEK! Nem csak a szép bölcsész lelkünk mondatja ezt velünk, hanem a rideg gazdasági racionalitás is.

arabic_cloud.jpg

Habár nem szeretünk az angol (és esetleg anyanyelvünk) mellett más nyelvekkel próbálkozni, általánosan elterjedt siránkozni amiatt, hogy telített a piac. A válság után még mindig nehéz kinyitni a megrendelők pénztárcáját is. Érdemes megnézni, hol van most tartós növekedés! A pénzügyi világban elterjedt mozaikszavak, mint a BRIC (Brazília, Oroszország, India, Kína), BRIMC (Mexikót takarja az M), BIRCA (ahol az A az arab országokat jelöli) ill. a BRICET (az E kelet-európa, a T pedig Törökország) jelzik merre érdemes nézelődni. 2001 és 2011 között ezen országok nyelvein megjelenő netes tartalmak száma hihetetlen mértékben növekedett!

the growth in English usage online stands at just over 281% over the past decade – far less than Spanish (743%), Chinese (1,277%), Russian (1,826%) or Arabic (showing a massive growth of 2,501% over the same period). [forrás]

Ezek bizony nem kicsi nyelvek, rajta vannak a tíz legnagyobb nyelv listáján, de jelenleg "alig" használják őket az interneten. A kínait a világ lakosságának kb. 14.4 százaléka beszéli, az internetes tartalmak terén az aránya viszont csupán 3.3%. Az arab nyelv különféle változatait kb. 300 millióan beszélik mint első nyelv és összesen 450 millióan értik, ami több mint az emberiség 4%-a, de weboldalak kb. 0.8%-a érhető el arabul. (Az érdeklődő olvasó figyelmébe ajánljuk az Ethnologue statisztikáit a világ nyelveiről és a Wikipedia szócikkét az internetes arányukról.) A globalizáció ellenére, ahogy erősödik ezen országok gazdasága, egyre többen anyanyelvükön kezdik használni az internetet. Nekik pedig előbb, vagy utóbb szükségük lesz nyelvtechnológiai megoldásokra...

 

Jelenleg a feljövőben lévő nyelvekkel leginkább a kormányzati és pénzügyi elemzéseket végző kutatók foglalkoznak. A Twitter forradalmak kutatása, a társadalmi változások közösségi média elemzéssel történő előrejelzése, vagy a hírelemzés a nyugati világ mániája még manapság. De érdemes elgondolkodni azon, hogy ezen a területen növekedés és biztos kereslet mutatkozik és valószínűleg ez még sokáig így is marad!

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

1 komment • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr66038385

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása