HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Gépkocsiba be!

2013.05.02. 08:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: autó mesterséges intelligencia gépkocsi interakció autóipar beszédtechnológia gépi tanulás nyelvtechnológia Google Nuance autonóm autók gépjárműgyártás

Miközben mindenki arra tippel, mikor jelenik meg az Apple az autóiparban valahogy, a Nuance és a Google már öles léptekkel halad az úton. Ahogy arról már beszámoltunk, a Nuance megállapodott a Spotify-al és a Ford-dal és az autórádiók új generációját hozza hamarosan kereskedelmi forgalomban. A Google pedig a Volskwagen-nel működik együtt.

A Smileage az autózás élményét szeretné vegyíteni a közösségi média (jelen esetben a Google+) lehetőségeivel. Hogy mennyire jó ötlet a telefon használatára ösztönözni a vezetőket, azt döntse el mindenki saját maga. Az is lehet, hogy a kereső óriás már a jövőre gondol, amikor önvezérlő autóiban valamivel el kell majd ütnie az időt az utasoknak.

Az autonóm autók, igaz még szigorú szabályok által kötve, kísérleti jelleggel már megjelentek az Egyesült Államok útjain. A Google által támogatott Udacity egyik kurzusán pedig betekintést nyerhetünk a technológia alapjaiba is.

Hogy mikor vezethetünk ilyen csoda autókat, azt még az iparági szakértők sem tudják megmondani. A The Economist gépjárműipari melléklete szerint 2020 és 2040 között kerülhet sor a tömeggyártás beindítására. Azonban a technológia bizonyos elemeivel már ma is találkozhatunk a mindennapokban. Ilyen pl. a Ford vezetési asszisztense.

European buyers of the Ford Focus, a mid-sized car, can now leave it to drive itself and maintain a safe distance in steady traffic. The car can measure a parking space and steer itself into it. It reads road signs and admonishes the driver if he breaks the speed limit. Such gadgetry also increasingly makes decisions on the driver’s behalf and overrules him in an emergency, for instance, braking to avoid a crash. (Forrás)

A mobil technológia lehetőséget ad a telemetrikus (az autó műszaki állápotát, földrajzi helyzetét, sebességét stb. jellemző adatok) adatok figyelésére és megosztására. Sőt, a forgalomban lévő autók egymással is tudnak kommunikálni, elkerülve ezzel az emberek okozta veszélyes helyzeteket.

From next year cars sold by GM in the United States and Canada will come with fast 4G mobile broadband. Improved connections will also make it possible for cars to send hazard warnings to each other, to receive a constant stream of information on the traffic and weather ahead and even to interact with signals as they approach junctions.(Forrás)

 A Nuance egyre nagyobb hangsúlyt fektet az autóiparra. A mobil kommunikációs eszközök hangvezérlése csupán egy szelete ennek. Az AutoNavi-val - Kína egyik vezető navigációs rendszer fejlesztője és elektronikus térkép szolgáltatója - kötött megállapodása jelzi, hogy a navigáció is egyre hangsúlyosabban jelenik meg a cég stratégiájában. A különféle gyártókkal kötött megállapodásokban általában a kényelmi funkciók hangvezérléséses irányítása szerepel, de a BMW tulajdonosok a hangvezérléses SMS küldést is választhatják opciónak. További információkat a cég autóipari oldalán találhatnak olvasóink.

A vezetés egyike azon kevés területnek, ahol természetesebbnek érezzük a hangvezérlést. Az asszisztív technológiák és az autonóm vezérlés is komplex, de egyszerűen kivitelezhető interakciót követel meg, amire a beszéd a legjobb. A jelenleg futó fejlesztések egy része még alapvetően kísérleti és nem tudjuk mikor kerülhetnek ezek felhasználásra. De reméljük nem kell túl sokáig várnunk és hamarosan mi is tesztelhetjük a technológia újdonságait!

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr245252683

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása