HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Linkeskedésből jeles: bitly

2012.03.27. 12:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: twitter keresés jövője keresés problémái real time keresés bitly lokális keresés

A bitly (régebbi nevén bit.ly) sokak számára mint a Twitter url-rövidítője ismert. Az első adatvezérelt startupok egyike ma már egy hatalmas, folyamatosan bővülő adatbázison ül, ezt készül most bevetni a valósidejű (real-time) keresés terén.

A bitly nem csak egy cég a sok közül. Egyike az első igazán nagy adatokkal (big data) dolgozó startupoknak, mindehhez pedig egy kiválló kutató-fejlesztő csapatot alakítottak ki. Hilary Mason vezető fejlesztő neve fogalom az adattudománnyal (data science) foglalkozók körében (data diva - azaz adatdíva állandó jelzővel szokták illetni). Rajta keresztül a New Yorkban formálódó startup ökoszisztéma kiépítésében, valamint az adattudományi rendezvények (meetupok, Strata konferencia, stb.) szervezésében jeleskedik az url-rövidítő cég.

A bitly alapötlete egyszerű, a 140 karakteres csiripekbe nehéz volt anno linkeket is elhelyezni. A rövidítés mellett azonban elérhetővé tettek nagyon egyszerű, ám sokak számára fontos (vagy legalább érdekes) statisztikákat is, mint pl. hányan kattintottak a megosztott linkre, mely órákban, a világ mely tájáról, melyik oldalon stb. Nemrég ezt kiegészítették egy QR-kóddal is (quick respons code, azaz egy kis négyzet amiben a tévéken látható hangyaháborúhoz hasonló fekete fehér kockák találhatóak, ezeket a legtöbb okostelefon ma már képes felismerni ha a készülék kameráját ráirányítják, majd a beolvasás után a böngészőt elviszi az adott oldalra).

A bitlyenterprise a fent bemutatott szolgáltatás továbbfejlesztett változatát kínálja céges ügyfelek számára. Első sorban kiadók és a közösségi média elemzői veszik igénybe a többletszolgáltatást. A news.me közösségi médiából gyűjti össze ismerőseink megosztásai alapján a minket (feltételezhetően) érdeklő híreket. Habár nagyon érdekes kezdeményezés volt, hogy egy minimális összegért cserébe fizetős tartalmakat is beválogatott, az előfizetésből pedig visszaosztott szerződött partnereinek. Mára viszont ingyenes az alkalmazás és a perszonalizáció, valamint hírforrások figyelésének lehetősége került a fejlesztések középpontjába.

A valós időben történő keresés napjaink egyik legfelkapottabb témája. Még koránt sincs megoldva hogy pl. a legfrissebb, leginkább véleményformáló híreket egyszerűen, az időbeli változásokat figyelembe véve kereshessük. A bitly adatbázisa az ehhez szükséges információk tárháza hiszen egy helyen találhatók benne a megosztott linkek,  rákattintások, továbbosztások, időbeli változások, geolokációs adatok stb.

Nem csoda hogy a legújabb, még csupán "privát béta" módban működő bitly fejlesztés egy valósidejű kereső. A fenti videón maga Mason mutatja ezt be működés közben (0:32 körül keződik és kb 10 percig taglalja). Habár a valós idő földrajzi helyzettel párosítva nagyon hasznos lehet, sok esetben legalább annyi kérdést vet fel mint ahány problémát megold. Az idő és a hely relevanciájának kérdése kulcsfontosságú például, ha arra vagyunk kíváncsiak, mely tőlünk 20 percre lévő bárokban van éppen happy hours akció.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr584335960

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása