HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Feltörekvő keresők 1.

2011.12.06. 12:00 Szerző: Zoltán Varjú Címkék: keresés alternatív internetes keresés blekko hakia

Hazánkban a Google egyeduralma egyértelmű, akárcsak a nagyvilágban pár számunkra egzotikus országot leszámítva (pl. a kínai Baidu, az orosz Yandex vagy a cseh Seznam). A Bing-Yahoo páros hatalmas befektetések árán csak lassan farigcsálja lefelé hátrányát (főleg az Egyesült Államokban) és mégis pezseg a keresők világa, újabb és újabb startup-ok szeretnének betörni az általános keresés területére. Sorozatunkban ezek közül mutatunk be néhányat.

Keressünk pontosabban

A nagyok egyik gyengesége éppen az hogy általánosak, persze lehet szűrni hogy mit keresünk, de algoritmusaik általában a PageRank módszeren alapulnak, azaz az egyes oldalak közötti linkeket is figyelembe veszik, így a találatok rangsorolásában a tartalmakat létrehozó nép bölcsessége is szerepet játszik. Azonban ezt ki is használják sokan, a találati listában feljebb kerülni vágyók gyakran etikátlan eszközökhöz folyamodnak, ennek pedig a felhasználók isszák meg a levét. A keresők fejlesztői és okos eltérítői között megindult egy macska-egér harc. A blekko és hakia elindítói a problémában meglátták a lehetőséget.

Hakia

A hakia alapötlete egyszerű, a PageRank-hez hasonló, de a tartalomra koncentráló eljárással ki lehet küszöbölni az olcsó praktikák nagy részét. SemanticRank algoritmusuk állításuk szerint ezt sikeresen el is éri, minket viszont nem győzött meg teljesen.

A hakia keresőfelülete a megszokott Google interfészhez hasonlít, talán kicsit retrósabb.

A nagyoknál megszokott oldalmenük sajnos hiányoznak, helyettük nehezen áttekinthető négyzetekbe jelenik meg egy-egy téma (web, blogok, Twitter, képek, videók).

A számítógépes nyelvészek egyik kedvenc “tesztje” az ún. nlp keresés. Az nlp elvileg a natural language processing (természetes nyelvfeldolgozás – a számítógépes nyelvészet alternatív elnevezése) rövidítése, de a misztikus, hipnózist és egyéb “önfejlesztő” módszereket is hirdető neuro-linguistic programming is ezt a rövidítést használja. A teszt félig vicc, de jelzi az alapvető problémát; képes-e a kereső megtalálni a rövidítés két értelmét. A Google-ön keresve (az amerikai verzión) az első találati oldal végén tűnik fel a natural language processing. A hakia ebből a szempontból jobban vizsgázott ha a “web” dobozt tekintjük összevethetőnek, azonban valamilyen oknál fogva a “blogs” doboz került felülre és igen csak le kellett görgetni az oldalon az eredményért.



Blekko

A blekko a spam eredmények kizárására és a találatok intuitívabb szűrésére helyezi a hangsúlyt. Felülete szintén a klasszikus egyszerű vonalat idézi.

Az nlp keresés során nem brillírozik egyszerű üzemmódban.

Ha tudjuk, hogy milyen terület érdekel bennünket, egy slashtagg-el (a “/” karakter angol neve után) szűkíthetjük a találatokat. Esetünkben pl. az “nlp /tech” kereséssel már a megfelelő találatokat kapjuk.

Akár kombinálhatjuk is a slashtageket, a /date pl. segít időrendben látni a találatokat.

Folyt.köv.
Sorozatunk következő részében olyan keresőket mutatunk be melyek szakítottak a klasszikus interfésszel.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr683419328

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása