HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) facebook (8) Facebook (9) gépi tanulás (18) google (59) Google (33) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) LDA (10) lda (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) Twitter (18) twitter (15) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Szöveg helyett hang?

2010.09.02. 10:35 Szerző: siklosib Címkék: keresés jövője videokereső szöveges keresés

A mai keresők egyik legfontosabb feladata a szöveges keresések, az írott természetes nyelvű lekérdezések megfelelő kezelése, megértése. Az automatikus helyesírás ellenőrzés, különböző szóalakok felismerése már teljesen természetessé vált az interneten való kereséseink során. Ezek a nagyon hasznos fejlesztések azonban a szöveges keresésre vonatkoznak. Felvetődik azonban a futurusztikus kérdés, hogy meddig fog még élni a szöveges tartalom?

A Berkeley egyetem egy kutatója fogalmazott meg néhány érdekes gondolatot ezzel kapcsolatban. Egyre több fajta tartalom megjelenítésére van lehetőség videó formájában, szinte bárki készíthet és feltölthet ilyeneket. Ráadásul ez gyakran már nem csak egyirányú kommunikációra korlátozódik, hiszen akár párbeszéd is kialakulhat ilyen módon, ha mindkét (vagy több) fél videó üzenetekben jelenik meg. A Youtube térhódítása egyértelmű, egyre népszerűbbé válik ott is a videó formájában való reagálás. Az is egyértelmű, hogy sokak számára a filmek már átvették a könyvek szerepét – természetesen ha csak lehet, felirat nélkül.

Számos előnye van a hangzó anyagoknak, gondoljunk csak a látássérült emberekre, vagy az olyan vidékeken élőkre, ahol az írás-olvasás készsége nem elterjedt dolog. Felvetődik a kérdés, hogy egyáltalán érdemes-e az ő tanításukkal foglalkozni, vagy inkább a technológia fejlesztésével minél több információt hang formájában elérhetővé tenni.

Nem elég azonban a hang és videó anyagok előállítása – bár a beszédtechnológia területén még van miben fejlődni ebből a szempontból is. A keresők viszont valódi lemaradásban vannak, hiszen nagyon kevés olyan lehetőség van, hogy nem szöveges tartalomban lehetne keresni, legyen az akár csak egyszerű kép. Bár vannak algoritmusok, amelyek többé-kevésbé próbálkoznak a feladat megoldásával (pl. Magyarországon a mindroom videós keresője), de talán még egyik sincs felkészülve arra, hogy alkalmas legyen egy átalakult tartalomhalmazban való keresésre.

Kétségtelen, hogy a digitális világból áradó adattömeg feldolgozásának gyorsabb módja lehet, ha kimarad az élő beszédnél sokkal lassabb írás és olvasás fázisa, de hogy valóban eljutunk-e idáig, az csak idővel derül ki.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

Szólj hozzá! • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr232266249

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása